1. Spider's Web
  2. Technologie

13. pensja i praca z dowolnego miejsca w Polsce. Luxoft Poland rekrutuje i nie żałuje benefitów

Lokowanie produktu: Luxoft Poland

Luxoft Poland, część DXC Technology i największa w Europie firma dostarczająca niszowe usługi IT m.in. dla banków, wie, jak walczyć o najlepszych specjalistów. Chcesz pracować w 100% zdalnie, współtworzyć topowe projekty, a może przenieść się do Hiszpanii lub Australii? W Luxoft Poland to możliwe, a jeśli staniesz się jej częścią przed końcem 2022 roku, możesz liczyć też na najnowszy benefit firmy – trzynastą pensję.

16.09.2022
16:39
13. pensja i praca z dowolnego miejsca w Polsce. Luxoft Poland rekrutuje i nie żałuje benefitów

Luxoft to globalny dostawca usług IT obecny w kilkudziesięciu krajach. Wśród nich to właśnie Polska stała się jednym z kluczowych rynków, zyskując co miesiąc ok. 100 nowych pracowników. Pozyskiwanie najlepszych specjalistów na tak konkurencyjnym rynku i w obecnej sytuacji ekonomicznej to duże wyzwanie, na które Luxoft Poland odpowiada trzynastą pensją, planowaną na marzec dla wszystkich zatrudniowych w firmie przed końcem tego roku. 

„Polska już dawno przestała być jedynie centrum outsourcingowym dla większych graczy IT. W tej chwili nasi specjaliści są uważani za jednych z najlepszych na globalnym rynku, a to sprawia, że są jeszcze bardziej rozchwytywani” – mówi Piotr Nasarzewski, Recruitment Director w Luxoft Poland. „Trzynasta pensja, którą otrzyma około dwa tysiące naszych pracowników w marcu 2023 to z naszej strony wyjście naprzeciw potrzebom zarówno kandydatów, jak i obecnych członków zespołu. Benefity pracownicze to standard w branży IT, ale Luxoft Poland wyróżnia praktyczne podejście do tego tematu. Dużo rozmawiamy z naszymi zespołami, analizujemy, czego potrzebują i na tej podstawie planujemy kolejne dodatki. Trzynaste wynagrodzenie to nasza odpowiedź na inflację i rosnące koszty życia” – dodaje.

Sam decydujesz, skąd pracujesz

Praca zdalna w środowisku IT to zjawisko znane i sprawdzone jeszcze przez pandemią. Mimo to w tej chwili na rynku dominuje system hybrydowy, który zakłada przynajmniej częściową obecność w biurze. Luxoft Poland stawia na pełną elastyczność i umożliwia swoim specjalistom pracę z biura lub z dowolnego miejsca w Polsce. Oznacza to równe szanse dla kandydatów z dużych miast, jak i tych, którzy wolą rozwijać karierę z mniejszych miejscowości. Firma wyznaje zasadę – obecność w biurze to możliwość, a nie obowiązek. Pozwala to indywidualnie dopasować system pracy do osobowości oraz sytuacji mieszkaniowej i rodzinnej każdego członka zespołu. 

„Większość kandydatów, z którymi obecnie rozmawiamy to zwolennicy pracy zdalnej. Mimo to  otwarta możliwość skorzystania z biura w razie potrzeby to rozwiązanie, jakie pracownicy bardzo sobie cenią” – tłumaczy Recruitment Manager, Katarzyna Plakwicz i dodaje: „Mamy też grono osób, które lepiej czuje się w standardowym modelu i pojawia się w naszych siedzibach codziennie. Bez względu na preferencje - elastyczność i możliwość wyboru, jakie daje Luxoft Poland, są obok ciekawych projektów i licznych benefitów jedną z naszych największych zalet w procesie rekrutacyjnym.”

W tej chwili, siedziby Luxoft Poland znajdują się w Trójmieście, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Mając jednak na uwadze wciąż rosnącą liczbę pracowników w Katowicach, Łodzi i Poznaniu, firma planuje otwarcie kolejnych przestrzeni biurowych w tych lokalizacjach.

Praca z innego kontynentu lub zmiana specjalizacji bez zmiany pracy? Wiitaj w programie Internal Mobility 

Pozyskanie nowych pracowników przy tak wysokiej konkurencyjności branży IT to duże wyzwanie, ale nie jedyne, przed jakim stają pracodawcy. Kolejnym i nieczęsto trudniejszym jest zatrzymanie specjalistów w firmie na dłużej, co Luxoft Poland realizuje z sukcesem. Około połowę zespołu stanowią tak zwani Seniorzy, pośród których wielu może pochwalić się ponad 5-letnim stażem w firmie. 

Znudzenie obecnym zakresem obowiązków czy chęć rozwoju w nowym kierunku to jedne z najczęstrzych powodów zmiany pracy. Program Internal Mobility umożliwia naszym pracownikom zmianę projektu, stosowanych narzędzi, a nawet działu bez konieczności rezygnowania ze stabilności zatrudnienia. Wystarczy, że osoba, która potrzebuje zmian, zgłosi się do nas, a my w odniesieniu do jej potrzeb i preferencji, zaproponujemy nowe możliwości rozwoju kariery wewnątrz firmy. Z programu korzystają także specjaliści, którzy kończą dany projekt, ale chcieliby zostać z nami na dłużej” – wyjaśnia Piotr Nasarzewski.

Mobilność w ramach firmy nie ogranicza się do jej polskiego oddziału. Pracownicy mają możliwość kontynuowania swojej kariery także w kilkudziesięciu innych krajach, gdzie swoje siedziby ma Luxoft. Wśród najnowszych lokalizacji firmy są m.in. Serbia, Egipt, Turcja, Portugalia czy Hiszpania.

Murex, Calypso i platformy szkoleniowe na wyciągnięcie ręki

Tym, co niezmiennie od lat przyciąga najlepszych specjalistów IT, są ambitne, rozwojowe i niestandardowe projekty. Realizacja niszowych usług dla klientów z sektora bankowości, jak Murex czy Calypso to szansa, jaką Luxoft Poland stawia przed swoimi specjalistami. Do dyspozycji pracowników są także zewnętrzne techniczne platformy szkoleniowe Percipio i O'Reilly, a w zależności od wymagań danego projektu, także możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów, np. Azure.

W ramach giełdy wymiany doświadczeń powstała wewnętrzna biblioteka Luxoft z szeroką ofertą szkoleń i kursów, do której dostęp mają wszyscy pracownicy. Dodatkowo wszyscy ci, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą z innymi i przećwiczyć zdolności prezentacyjne – mogą przygotować własne szkolenie w wybranym obszarze i zaprosić do udziału w nim innych członków zespołu. Dodatkowe aktywności i inicjatywa nie są w Luxoft Poland bez znaczenia. Szczególnie zaangażowani mogą przyspieszyć swój awans przez szybką realizację indywidualnego planu rozwojowego, możliwego do ustalenia przez każdego pracownika z managerem. 

Jak dołączyć do Luxoft Poland? 

Aby dołączyć do polskiego zespołu Luxoft, wystarczy aplikować na wybrane stanowisko, na przykład przez zakładkę Career na stronie WWW firmy, a następnie wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, przebiegającym w stu procentach online. Dodatkowo specjaliści .NET, Java, DevOps, JavaScript i kilku innych najpopularniejszych języków programowania mogą skorzystać z przyspieszonej, dwuetapowej ścieżki zatrudnienia.

Lokowanie produktu: Luxoft Poland
Najnowsze
Zobacz komentarze