REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Apple Watch Series 8 już oficjalnie. Pokazuje dni płodne i wykrywa wypadek samochodowy

Apple Watch Series 8 to najnowsza seria zegarków Apple. Największa nowość: monitorowanie dni płodnych u kobiet. Serio!

07.09.2022
19:18
Apple Watch Series 8 oficjalnie. Pokazuje dni płodne i nie tylko
REKLAMA

Apple właśnie pokazał nową serię zegarków o nazwie Apple Watch Series 8. To pierwsza niespodzianka wieczoru, choć na pierwszy rzut oka zmieniło się niewiele.

REKLAMA

Apple Watch Series 8: główne nowości są skupione wokół zdrowia kobiet

 class="wp-image-2394816"
Apple Watch Series 8

W kwestii wzornictwa zmian właściwie nie ma, bowiem zegarek wygląda dokładnie jak Apple Watch Series 7. Są jednak nowe funkcje.

Zdrowie kobiet było jednym z głównych aspektów, na których skupił się Apple przy prezentacji nowych zegarków. Apple od 3 lat pozwala śledzić cykl menstruacyjny, a w Apple Watch 8 dochodzi do tego nowy czujnik temperatury ciała robiący pomiar co 5 sekund.

W efekcie zegarek wychwytuje wahania temperatury, a dzięki temu pozwala kalkulować owulację i dni płodne. Nie jest to nowy pomysł, ale implementacja tego rozwiązania w najpopularniejszym zegarku świata brzmi wręcz przełomowo.

 class="wp-image-2394885"

Kolejną ważną nowością w Apple Watch Series 8 jest wykrywanie wypadków drogowych. Dzięki trzykierunkowym żyroskopom i nowemu czujnikowi przeciążeń Apple Watch 8 potrafi wykryć kolizje i wypadki, po czym natychmiast poinformować służby. Wykrywanie wypadków działa "we wszystkich najpopularniejszych środkach transportu".

Apple Watch Series 8

Apple Watch Series 8 będzie działał przez 18 godzin na jednym ładowaniu, a tryb niskiego zużycia akumulatora pozwala uzyskać 36 godzin. Dostępne będą cztery kolory obudowy w wersji aluminiowej: midnight, starlight, silver i Product Red. Do tego dochodzą trzy kolory wersji stalowej: silver, gold i graphite. Ceny startują od 399 dol. za podstawowy wariant aluminiowy. Za LTE trzeba dopłacić 100 dol.

Apple Watch SE 2 - nowy podstawowy zegarek w ofercie.

 class="wp-image-2394927"

Drugą nowością jest nowy Apple Watch SE drugiej generacji. Zegarek korzysta z dobrze znanego wzorca, bowiem w bardzo dużym stopniu bazuje na poprzednim Apple Watch SE. Zmiany są tutaj zasadniczo trzy: nowszy czip Apple S8 (przeskok z S5), nowy tryb wykrywania wypadku drogowego, a także nowe kolory obudowy (midnight, silver, starlight).

Jeśli chodzi o wzornictwo, Apple Watch SE 2 bazuje na obudowie Watcha 4-6, więc mamy tu całkiem nowoczesne wzornictwo, które jednak dość wyraźnie różni się od topowego modeli Series 8, w którym ramki wokół ekranu są znacznie mniejsze. Apple Watch SE 2 nie ma czujnika temperatury.

REKLAMA
 class="wp-image-2394933"

Ceny Apple Watch SE 2 wynoszą w Stanach Zjednoczonych 249 dol. za bazowy model i 299 dol. za bazowy wariant z łącznością LTE.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA