REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Plex ofiarą włamania. Natychmiast zmień hasło

Jedna z najpopularniejszych platform DIY smart TV padła ofiarą włamania. Plex masowo wysyła maile do użytkowników z prośbą o natychmiastową zmianę hasła. Tych jest jednak tak wielu, że firma przyznaje, że do niektórych poczta nadal nie dotarła. Prosi więc o rozgłos.

24.08.2022
19:47
telewizor-55-cali-do-3000-zl-jaki-tv-kupic-ranking-najlepszych-modeli-2021
REKLAMA

Plex zdobył uznanie setek tysięcy użytkowników na całym świecie jako dopracowana i darmowa platforma do stworzenia własnego systemu smart TV i VOD, bez pośrednictwa cudzych chmur i korporacji. Za pomocą Plexa użytkownik w łatwy sposób skonfiguruje domowy serwer, na którym przechowywane mogą być zdjęcia, muzyka i pliki wideo użytkownika - które następnie mogą być strumieniowane na dowolne inne urządzenie, jak telewizor, laptop czy telefon.

REKLAMA

Czytaj też:

Firma niedawno jednak stała się ofiarą ataku hakerów. Zapewnia, że wedle wstępnych ustaleń, bardzo niewielka ilość danych mogła zostać skradziona. Nalega jednak, by wszyscy użytkownicy Plexa zresetowali hasła do swoich kont i zmienili je na zupełnie nowe. Firma przy tym wysłała mailing do wszystkich poszkodowanych.

Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Plex jest absurdalnie małym przedsiębiorstwem jak na liczbę użytkowników, jakie obsługuje, pojawił się nowy problem. Firma nadal nie zakończyła procesu wysyłania maili do wszystkich użytkowników, serwery nie dają rady z tak dużą ilością poczty do rozesłania. Dlatego też ostrzega na social mediach o sytuacji i prosi, by wszyscy zresetowali swoje hasła.

Włamanie na Plex. Trzeba zresetować hasło do konta

Dane, do jakich włamywacze mieli dostęp, to ograniczona liczba adresów e-mail, loginów i zaszyfrowanych haseł. Plex przy tym zapewnia, że hasła te są zabezpieczone z wykorzystaniem najlepszych praktyk i polityk bezpieczeństwa. Firma jest przekonana, że hasła te będą bezużyteczne dla włamywaczy i że prośba o ich zmianę jest tylko dodatkową ostrożnością. Włamywacze przy tym, jak zapewnia Plex, nie mieli dostępu do informacji o kartach płatniczych użytkowników.

Plex zapewnia też, że dokładnie analizuje sposób, w jaki doszło do włamania. Jeszcze nie ustalił niczego, ale zapewnia, że luka bezpieczeństwa zostanie niezwłocznie usunięta, a opinia publiczna poinformowana o szczegółach.

REKLAMA

Użytkownicy proszeni są o zalogowanie się do panelu administracyjnego Plex i wybranie funkcji wyloguj wszystkie urządzenia. Następnie należy zresetować hasło. To oznacza wylogowanie absolutnie wszystkiego, w tym działającego serwera multimediów. Plex wówczas przestanie działać i użytkownik będzie musiał absolutnie wszystkie swoje urządzenia zalogować na nowo. Firma przeprasza za fatygę - ma jednak rację pisząc, że jest ona warta poczucia pełnego bezpieczeństwa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA