REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Przychodzi InPost do Urzędu Patentowego. To oznacza nową usługę

InPost zarejestrował w Urzędzie Patentowym markę InPost Izi związaną z płatnościami bezgotówkowymi. Prezes firmy deklaruje, że InPost przygotowuje coś więcej niż tylko kolejną bramkę płatniczą dla urządzeń mobilnych.

19.08.2022
18:08
Robomaty InPostu w Żabkach
REKLAMA

Nie jest żadną tajemnicą, że InPost od dłuższego czasu pracuje nad własnym systemem płatności bezgotówkowych. Rozwiązanie porównywane do Blika, Allegro Pay, Google Pay czy PayPala jest rozwijane od 2021 roku pod nazwą InPost Pay. Usługa wciąż nie miała swojego komercyjnego debiutu i trudno powiedzieć, czym ma się wyróżniać na tle pozostałych systemów o ugruntowanej pozycji na polskim rynku.

REKLAMA

Teraz InPost rejestruje znak InPost Izi. To marka powiązana z płatnościami bezgotówkowymi.

Jak informuje serwis Wiadomości Handlowe, InPost dokonał rejestracji marki InPost Izi w Urzędzie Patentowym wraz ze znakiem handlowym oraz dokumentacją przedstawiającą zakres działania nadchodzącego rozwiązania. Dzięki danym rejestrowym możemy przyjrzeć się nowemu logo InPost Izi, łączącym doskonale znane żółte barwy InPostu z nowym, fioletowym motywem kolorystycznym.

Z przedstawionej dokumentacji wynika, iż InPost Izi to usługa związana z płatnościami elektronicznymi, terminalami, aplikacjami mobilnymi oraz programami komputerowymi. Izi ma umożliwiać transakcje on-line z wykorzystaniem kart płatniczych oraz Internetu. Zakres usługi rozszerza się ponadto na bankowość online, zakupy na raty oraz obsługę płatności. Co to właściwie oznacza?

InPost Izi wyjdzie poza standardowy wachlarz usług typowej bramki płatniczej.

Gdy prezes InPostu Rafał Brzoska rozmawiał z mediami o nadchodzącym InPost Pay, rysował plany ambitnego projektu wychodzącego poza typowe możliwości systemów do płatności bezgotówkowych. Brzoska zapewniał, że InPost pracuje nad rozwiązaniem unikalnym o wartości dodanej dla użytkownika. Z dokumentacji przedstawionej Urzędowi Patentowemu wynika, że taką wartością dodaną może być np. wsparcie płatności w systemie ratalnym.

inpost-paczkomaty-nie-dziala-przerwa-techniczna-czerwiec-2022-min class="wp-image-2205396"

Inną ciekawą możliwością jest realizowanie tak zwanych odroczonych płatności. W usługach tego typu specjalizuje się np. Klarna, kupując produkty wybrane przez użytkownika z własnych środków. Ten ma potem 30 dni na zwrócenie należności, bez żadnych odsetek oraz dodatkowych kosztów.

REKLAMA

Naturalnym rozwiązaniem wydaje się również silne zintegrowanie usługi Izi z paczkomatami InPost oraz usługami kurierskimi tej firmy. Być może za pomocą InPost Izi opłacimy dostawy paczek i zakupy świeżych produktów pod drzwi naszego domu, korzystając z ewentualnego programu lojalnościowego InPostu, umożliwiającego skorzystanie z rabatów oraz czasowych promocji.

To wszystko jednak wyłącznie moje dywagacje, ponieważ rzecznik firmy InPost odmówił Wiadomościom Handlowym komentarza dotyczącego InPost Izi. Dlatego wciąż nie wiemy, co dokładnie będą umożliwiać płatności bezgotówkowe InPostu, jakie dodatkowe funkcje będziemy mogli realizować przy pomocy systemu oraz kiedy zostanie oddany w ręce użytkowników.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA