REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

eSIM w Play dostępny dla wszystkich. A jak to wygląda u innych operatorów?

Play otwiera się na nowoczesność. Już od 22 sierpnia eSIM w Play będzie dostępny dla wszystkich klientów. A jak sytuacja wygląda u innych operatorów?

18.08.2022
18:55
eSIM w Polsce
REKLAMA

Elektroniczna karta SIM, czyli eSIM, to już nie pieśń przyszłości, a nowy standard, dostępny w rosnącej liczbie smartfonów i zegarków. Zamiast podatnego na uszkodzenie kawałka plastiku możemy przypisać numer do cyfrowej karty i voila - nasz telefon jest podłączony do usług operatora.

REKLAMA

Do tej pory Play trzymał się stanowiska, że eSIM wprowadzać nie zamierza, jednak widocznie coś się zmieniło. Od poniedziałku, 22 sierpnia, fioletowy operator udostępni eSIM dla wszystkich.

eSIM w Play dostępny dla wszystkich. class="wp-image-2305428"
eSIM w Play dostępny dla wszystkich.

eSIM w Play – kto może skorzystać?

Rozwiązanie będzie dostępne zarówno w ofertach abonamentowych, MIX jak i na kartę dla wszystkich klientów indywidualnych oraz biznesowych. Wymiana tradycyjnej karty SIM na eSIM jest bezpłatna i można jej dokonać w każdym salonie Play w całej Polsce.

Aby wymienić istniejącą kartę SIM na eSIM wystarczy udać się do dowolnego salonu Play, gdzie zostanie wygenerowany kod QR wraz z instrukcją instalacji. Jeśli w międzyczasie z jakiegoś powodu się rozmyślimy, to Play przewidział trzygodzinny okres ochronny, w czasie którego można przerwać wymianę karty na elektroniczną.

Jak potwierdził na Twitterze przedstawiciel operatora, usługa będzie na razie dostępna tylko na smartfonach, na smartwatche jednak przyjdzie czas w przyszłości.

Technologia elektronicznej karty SIM staje się coraz bardziej powszechna. W naszym kraju wszyscy wiodący operatorzy oferują kartę eSIM, choć w nieco innych zakresach.

eSIM w Orange

Jeśli chodzi o eSIM w Orange, to oferta jest bodajże najbardziej rozbudowana. Pomarańczowy operator pozwala nie tylko skorzystać z eSIM na kompatybilnych smartfonach, ale także na inteligentnych zegarkach od Apple’a, Samsunga, Huawei czy Oppo. Co więcej, w ofercie abonamentowej możemy nabyć też Ekstra kartę eSIM, która umożliwia korzystanie z kilku urządzeń z tym samym numerem telefonu, co jest bardzo przydatne, jeśli np. mamy iPhone’a i Apple Watcha LTE. Możemy wówczas wyjść z domu bez smartfona, a zegarek będzie wykonywał i odbierał połączenia z numeru przypisanego do telefonu. eSIM w Orange jest darmowy.

W czasie cyklu rozliczeniowego możemy bezpłatnie wymienić kartę pięć razy. Płatna jest Ekstra karta eSIM (9 zł brutto/mies. + 5 zł opłata aktywacyjna), choć można też skorzystać z promocji gwarantującej darmową aktywację i jeden darmowy okres rozliczeniowy.

 class="wp-image-1709967"

eSIM w Plus

eSIM w Plus ma nieco więcej ograniczeń. Przede wszystkim działa tylko na smartfonach; jeszcze do niedawna były to bardzo nieliczne smartfony, ale w ostatnich miesiącach zielony operator w końcu udostępnił eSIM również dla iPhone’ów. Niestety w chwili pisania tego tekstu nie można korzystać z eSIM na zegarkach. Sama usługa jest jednak dostępna dla wszystkich i jest też bezpłatna do 5 wymian w danym okresie rozliczeniowym.

eSIM w T-Mobile

REKLAMA

eSIM w T-Mobile przez długi czas dostępny był wyłącznie dla klientów biznesowych, jednak od kwietnia 2022 r. magentowy operator udostępnił elektronicznego SIM-a także klientom indywidualnym. Wciąż jednak mogą z niego skorzystać wyłącznie klienci abonamentowi, korzystający z taryf T, planu MagentaBiznes oraz Jump proFirma.

eSIM w T-Mobile jest dostępny zarówno na smartfony, jak i na smartwatche, jednak nie możemy mieć jednego numeru w dwóch urządzeniach. W tym celu musimy skorzystać z innej oferty o nazwie MultiSIM, która pozwala stworzyć wirtualną kopię fizycznej karty SIM, by zastosować ją w innym urządzeniu, np. w zegarku. O ile sama wymiana na kartę eSIM w T-Mobile jest bezpłatna, tak aby skorzystać z usługi MultiSIM musimy się liczyć z dopłatą 9 zł/mies.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA