REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Kapitalna gra za darmo… w Netflix. Musicie zagrać w Into the Breach, jest świetne i ma roboty

Into the Breach to jedna z najlepszych gier taktycznych ostatnich kilku lat. Chociaż prosta pod względem oprawy, oferuje rewelacyjną rozrywkę oraz świetnie wyważony poziom wyzwania. Teraz kapitalna gra jest możliwa do ogrania za darmo, na telefonach i tabletach, o ile jesteś abonentem platformy Netflix.

28.07.2022
5:55
Into The Breach netflix
REKLAMA

Jeśli jesteś fanem takich serii jak UFO, XCOM, Final Fantasy Tactics czy polskie Gorky 17, koniecznie musisz zagrać w Into the Breach. To najlepsza turowa gra taktyczna, z jaką miałem do czynienia w ostatnich latach. Spędziłem z nią ponad 10 godzin na PC, ale to port dla konsoli Nintendo Switch wessał mnie do reszty, z licznikiem wskazującym ponad 80 godzin rozgrywki.

REKLAMA

Nie żałuję ani minuty. Przeciwnie. Niedługo dodam kolejne godziny.

Into the Breach jest jak spełnienie marzeń fanów filmu Pacific Rim. Gracz zamienia się w dowódcę wielkich robotów broniących Ziemi przed jeszcze większymi potworami (kaiju). Tworzymy zespół pilotów oraz ulepszamy ich mechy, chroniąc upadłą cywilizację przed kompletną zagładą. Wszystko to podane w bardzo stylowej, minimalistycznej formie, idealnie pasującej do urządzeń mobilnych.

Mimo minimalistycznej oprawy, Into The Breach oferuje ogrom możliwości i stawia akcenty na ciekawe elementy rozgrywki.

Oglądając Pacific Rim byliśmy świadkami epickich starć, podczas których wielkie roboty i wielkie potwory czasem dewastowały nowoczesne miasta. W Into the Breach ochrona ludzkich aglomeracji to priorytetowy aspekt rozgrywki.

Gracz musi nie tylko chronić miasta przed potworami, ale również uważać na własny ogień, mogący dewastować budynki oraz elementy infrastruktury. Do tego dochodzi inna zasadnicza kwestia: zasilanie.

Niczym w anime Neon Genesis Evangelion, wielkie mechy są uzależnione od zasilania z budynków. Ta fundamentalna zasada nadaje rozgrywce w Into the Breach mocno defensywnego charakteru, wyróżniając w ten sposób grę na tle bardziej ofensywnych tytułów taktycznych, jak wcześniej wspomniany XCOM studia Firaxis.

 class="wp-image-2277684"

Teraz abonenci Netflix mogą zagrać w Into the Breach za darmo, na urządzeniach mobilnych.

Rewelacyjna produkcja taktyczna poszerzyła zbiór prawie 30 gier dystrybuowanych przez Netfliksa. Tak rozbudowanej produkcji nie uruchomimy jednak bezpośrednio z poziomu aplikacji VoD. Musimy ją pobrać z Google Play (Android) lub App Store (iOS, iPadOS), dokładnie tak samo jak każdą inną grę mobilną. Po pobraniu oraz instalacji logujemy się przy pomocy konta Netflix i gotowe - możemy grać za darmo w tę płatną produkcję.

Co świetne, mobilne Into the Breach w dystrybucji od Netfliksa zawiera najnowszą, gigantyczną aktualizację do gry, dodającą masę nowej zawartości: pilotów, mechy, bronie, przeciwników oraz misje. Gra wręcz ugina się od zawartości. Mamy tutaj kilkadziesiąt godzin świetnej taktycznej przygody pobudzającej komórki mózgowe do pracowania na szybszych obrotach.

REKLAMA

Już nie mogę się doczekać, kiedy sprawdzę zawartość wielkiego rozszerzenia na moim poczciwym iPadzie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA