Tech  / Artykuł

Oppo wie, jak zagrać na uczuciach nerda. Oto niesamowita edycja smartfona Oppo Ace2 EVA, inspirowana Neon Genesis Evangelion

Picture of the author

Oppo jak mało który producent smartfonów umie w edycje limitowane. Najpierw na rynku pojawił się smartfon inspirowany kultowymi Gundamami. Teraz możemy wspólnie powzdychać do Oppo Ace2 w specjalnej edycji inspirowanej anime Neon Genesis Evangelion.

Celowo piszę „powzdychać”, bo zapewne nikt z czytających ten tekst nie będzie miał okazji by kupić limitowaną edycję Oppo Ace2. Ta, podobnie jak „zwykła” wersja Oppo Ace2, nie trafi w najbliższej przyszłości do Polski.

A szkoda, bo ten wyposażony w Snapdragona 865 smartfon prezentuje się kapitalnie sam w sobie. W edycji limitowanej sprawia zaś, że serce miłośników mangi i anime staje w ogniu.

Oppo Ace2 EVA to najbardziej nerdowski smartfon, jaki widziałem.

Patrzę na stronę produktu i wideo promujące tę edycję i wciąż natrafiam na nowe detale, na których potencjalny nabywca będzie mógł wieszać oko każdego dnia.

Naturalnie wszystko zaczyna się od kolorystyki wzorowanej na mechu (tytułowej Evie), którego pilotuje główny bohater – Shinji Ikari. U dołu widać też głowę mecha.

Na pleckach widać jeszcze jeden mały detal – numer 01, żywcem zdjęty ze stanowiska bojowego evangeliona sterowanego przez głównego bohatera.

W zestawie znalazło się również porządne etui, usiane symbolami z anime Neon Genesis Evangelion. Na dołączonych do zestawu słuchawkach i ładowarce widnieją symbole NERV-u, organizacji walczącej z „aniołami”, które doprowadziły ludzkość na skraj wyginięcia.

Oppo nie przepuściło żadnej okazji, by poruszyć czułe struny nerdów. Nawet pinezka do wyciągania karty SIM wygląda jak Włócznia Longinusa, którą w 15 odcinku Anime Rei Ayanami wykorzystuje do strącenia z nieba anioła Araela.

Oczywiście na smartfonie znajdziemy preinstalowany komplet tapet z motywami z Neon Genesis Evangelion, zaś całość dostarczana jest do klientów w opakowaniu stylizowanym na kapsułę pilota mechów EVA.

Do kompletu ze smartfonem można też dokupić słuchawki Oppo Enco W31, ładowarkę bezprzewodową Air VOOC oraz specjalną edycję zegarka Oppo Watch EVA, z Asuką Langley Sohryu w roli głównej.

Edycja specjalna Oppo Ace2 EVA jest zachwycająca. Szkoda, że nie będzie dostępna i u nas.

Sprzedaż Oppo Ace2 EVA będzie ograniczona do ledwie 10 tys. egzemplarzy. Tyle samo dostępnych będzie zegarków, zaś specjalna wersja słuchawek i ładowarki bezprzewodowej dostępna będzie tylko w 5 tys. egzemplarzy.

Jak na tak drobiazgowo zaprojektowaną edycję limitowaną, cena nie jest porażająco wysoka. Standardowa edycja Oppo Ace2 kosztuje 4000 yuanów, zaś edycja EVA – 4400 yuanów. Przekładając to na złotówki, to raptem 225 zł różnicy.

Patrząc na Oppo Ace2 i wzdychając do jego wyjątkowości mogę sobie życzyć tylko jednego – żeby inni producenci również od czasu do czasu pokusili się o wypuszczenie na rynek czegoś tak ciekawego i przemyślanego. Nie „edycji specjalnej” różniącej się od zwykłej tylko kolorem, ale produktu, który będzie naprawdę drobiazgowo zaprojektowany i ucieszy oko konsumenta.

Tymczasem posiadacze smartfonów Oppo mogą już dziś mieć namiastkę tej edycji specjalnej – w sklepie z motywami można zakupić tę samą nakładkę systemową, którą znajdziemy w Oppo Ace2 EVA.

Lepszy rydz niż nic, prawda?

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst