REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Gratka dla fanów Windowsa. W końcu możesz się ubrać w Windowsa XP

Głośno zapowiadany przez Microsoft tajemniczy Hardwear w końcu doczekał się premiery. Zgodnie z oczekiwaniami fanów, w sklepie Microsoft pojawiła się nowa kolekcja ubrań stylem nawiązująca do klasycznych wersji systemu Windows.

13.07.2022
9:21
Hardwear - nowa kolekcja ubrań Microsoftu dla fanów Windowsa
REKLAMA

Hardwear został po raz pierwszy zapowiedziany tydzień temu na instagramowym profilu Microsoft. Jednakże dopiero 12 lipca Microsoft oficjalnie ogłosił nowy projekt - a właściwie linię ubrań, której stylistyka nawiązuje do elementów interfejsu użytkownika znanych ze starszych wersji systemu Windows. Obecnie w ofercie amerykańskiego sklepu Microsoft dostępna 9 produktów z linii Hardwear zaprojektowanej na zlecenie amerykańskiego giganta przez Gavina Mathieu.

REKLAMA

"Budowanie wspaniałych relacji wymaga zaufania, szczerości, wzajemnego wsparcia i uznania. Od naszej pierwszej rozmowy z projektantem i twórcą Gavinem Mathieu od razu poczuliśmy więź - taką, która była zakorzeniona we wzajemnym szacunku i wspólnym celu: tworzeniu czegoś razem, co podnosi na duchu innych. Dlatego też z dumą ogłaszamy wprowadzenie Hardwear, naszej pierwszej kapsułowej kolekcji odzieży i towarów pod marką Microsoft i we współpracy z Gavinem. [...] Kolekcja odzwierciedla styl Normcore, estetykę stylu życia, która kładzie nacisk na osoby, a nie na noszone przez nie ubrania." - mówi Amanda O'Neal, dyrektor ds. komunikacji wielokulturowej i społecznej

W skład kolekcji wchodzą obecnie trzy t-shirty, dwie kurtki, dwie pary spodni, czapka oraz bluza. Choć ubrania zaprojektowane są w stylu normcore, można w nich znaleźć bezpośrednie odniesienia do kultowych już starszych wersji systemu Windows. W tym m.in. nadruk z Idyllą z systemu Windows XP, ikona programu Microsoft Paint czy napisy stworzone przy pomocy czcionki Times New Roman - czcionki używanej w logotypie systemu od wersji 1.0 aż do Windows NT 3.5x.

 class="wp-image-2258217"
Microsoft Hardwear
REKLAMA

Ceny produktów wahają się od 45 dolarów za czapkę do 150 dolarów za spodnie i są dostępne jedynie w amerykańskim sklepie Xbox Gear Shop, który jednocześnie oferuje wysyłkę do Polski.

Nie jest to pierwszy raz kiedy Microsoft wychodzi z inicjatywą stworzenia kolekcji odzieżowej nawiązującej do wyglądu starszych wersji systemu Windows. W grudniu 2020 i 2021 roku Microsoft w ramach akcji charytatywnej do sprzedaży wypuścił linię ubrań Windows Ugly Sweater - "obciachowe" swetry w europejskich sklepach Microsoft kosztowały około 75 euro, a cały dochód ze sprzedaży został przeznaczony na fundację Girls Who Code, której celem jest promocja nauki programowania u kobiet i wspieranie ich w znajdowaniu zatrudnienia w tym zawodzie. Swetry cieszyły się tak wielką popularnością, że zostały wyprzedane w kilka godzin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA