1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy hit Microsoftu wyprzedał się błyskawicznie. To obciachowy Świąteczny Sweter w Sapera

Twórcy Windowsa kontynuują coroczną tradycję i wprowadzają do sprzedaży Ugly Sweater – czyli obciachowy świąteczny sweterek. Tym razem motywem przewodnim jest gra Saper. Ubrania wyprzedały się na pniu.

Microsoft Minesweeper Ugly Sweater

W ubiegłym roku Microsoft zorganizował dość ciekawą akcję charytatywną. Wprowadził do sprzedaży trzy rodzaje Ugly Christmas Sweaters (obciachowych świątecznych swetrów), z których wpływy przekazane zostały na cele charytatywne. Konkretniej, na fundację Girls Who Code, której celem jest promocja nauki programowania u kobiet i wspieranie ich w znajdowaniu zatrudnienia w tym zawodzie.

Akcja, choć ograniczona regionalnie do kilku krajów, cieszyła się bardzo pozytywnym odbiorem. Swetry w istocie były z premedytacją obciachowe – z pstrokatym, świątecznym wzornictwem i wplecionymi motywami (do wyboru) Windowsa XP, Windowsa 95 i Painta. Tym razem dostępny jest jeden krój, ale za to można go zamówić również do Polski. A właściwie, to można było – towar jest już wyprzedany. Choć w drugiej połowie grudnia ma się jeszcze pojawić dodatkowa partia.

Microsoft Minesweeper Ugly Sweater – brzydki sweter z Saperem.

Microsoft Minesweeper Ugly Sweater

Motywem przewodnim tegorocznego Ulgy Sweater jest Minesweeper, czyli kultowa gra logiczna Saper. Dodatkowo, jest on ozdobiony logotypami Windowsa, ale nie tymi używanymi obecnie -a w formie, jaka była stosowana w Windowsie 3.1.

Wzór planszy Sapera układa się tu w świąteczną choinkę, a imitacja licznika pozostałych min do odkrycia wskazuje liczbę 1990 – a więc rok, w którym gra Saper po raz pierwszy została udostęniona użytkownikom. Wszystkie wpływy ze sprzedaży Minesweeper Ugly Sweater zostaną przekazane fundacji AbleGamers, wspierającej gaming wśród osób niepełnosprawnych.

Microsoft Minesweeper Ugly Sweater

Niestety, sweterki cieszyły się tak dużym wzięciem, że nie zdążyliśmy opublikować tego newsa przed ich całkowitym wyprzedaniem. Jest jednak nadzieja: pod koniec grudnia ma zostać udostępniona dodatkowa partia. Sweter nie był dostępny w polskim Microsoft Store – jednak można było go zamówić z innych europejskich oficjalnych sklepów Microsoftu, które mają opcję wysyłki towarów do Polski. Cena: 75 euro. Dostępne rozmiary: SM, M, L, XL, 2XL, 3XL.