REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy hit Microsoftu wyprzedał się błyskawicznie. To obciachowy Świąteczny Sweter w Sapera

Twórcy Windowsa kontynuują coroczną tradycję i wprowadzają do sprzedaży Ugly Sweater – czyli obciachowy świąteczny sweterek. Tym razem motywem przewodnim jest gra Saper. Ubrania wyprzedały się na pniu.

03.12.2021
19:03
Microsoft Minesweeper Ugly Sweater
REKLAMA

W ubiegłym roku Microsoft zorganizował dość ciekawą akcję charytatywną. Wprowadził do sprzedaży trzy rodzaje Ugly Christmas Sweaters (obciachowych świątecznych swetrów), z których wpływy przekazane zostały na cele charytatywne. Konkretniej, na fundację Girls Who Code, której celem jest promocja nauki programowania u kobiet i wspieranie ich w znajdowaniu zatrudnienia w tym zawodzie.

REKLAMA

Akcja, choć ograniczona regionalnie do kilku krajów, cieszyła się bardzo pozytywnym odbiorem. Swetry w istocie były z premedytacją obciachowe – z pstrokatym, świątecznym wzornictwem i wplecionymi motywami (do wyboru) Windowsa XP, Windowsa 95 i Painta. Tym razem dostępny jest jeden krój, ale za to można go zamówić również do Polski. A właściwie, to można było – towar jest już wyprzedany. Choć w drugiej połowie grudnia ma się jeszcze pojawić dodatkowa partia.

Microsoft Minesweeper Ugly Sweater – brzydki sweter z Saperem.

 class="wp-image-1959830"
Microsoft Minesweeper Ugly Sweater

Motywem przewodnim tegorocznego Ulgy Sweater jest Minesweeper, czyli kultowa gra logiczna Saper. Dodatkowo, jest on ozdobiony logotypami Windowsa, ale nie tymi używanymi obecnie -a w formie, jaka była stosowana w Windowsie 3.1.

Wzór planszy Sapera układa się tu w świąteczną choinkę, a imitacja licznika pozostałych min do odkrycia wskazuje liczbę 1990 – a więc rok, w którym gra Saper po raz pierwszy została udostęniona użytkownikom. Wszystkie wpływy ze sprzedaży Minesweeper Ugly Sweater zostaną przekazane fundacji AbleGamers, wspierającej gaming wśród osób niepełnosprawnych.

REKLAMA
 class="wp-image-1959833"
Microsoft Minesweeper Ugly Sweater

Niestety, sweterki cieszyły się tak dużym wzięciem, że nie zdążyliśmy opublikować tego newsa przed ich całkowitym wyprzedaniem. Jest jednak nadzieja: pod koniec grudnia ma zostać udostępniona dodatkowa partia. Sweter nie był dostępny w polskim Microsoft Store – jednak można było go zamówić z innych europejskich oficjalnych sklepów Microsoftu, które mają opcję wysyłki towarów do Polski. Cena: 75 euro. Dostępne rozmiary: SM, M, L, XL, 2XL, 3XL.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA