REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Bilety InterCity tańsze o 1/3. Wystarczy kupić dla 2+ osób. Promocja już działa

Od 1 lipca PKP InterCity wprowadza promocję Taniej z Bliskimi, pozwalającą kupić bilety z 30 proc. rabatem. Co najlepsze, rabat łączy się z dodatkowymi ulgami przysługującymi podróżnym. By skorzystać z promocji, wystarczy kupić bilety w grupie 2 lub więcej osób.

01.07.2022
19:53
PKP promocje
REKLAMA

PKP InterCity nareszcie przygotowało promocję, z której skorzystają inne grupy niż seniorzy czy rodziny z dziećmi. Dzięki ofercie Taniej z Bliskimi każdy może kupić bilet taniej o 30 proc., o ile podróżuje w grupie od dwóch do sześciu osób. Tańsze bilety kupimy zarówno w oknie kasy biletowej, jak również przez Internet.

REKLAMA

Bilety InterCity tańsze o 30 proc. dla grup 2 - 6 osób. Jak skorzystać z promocji?

Z oferty Taniej z Bliskimi może skorzystać każdy. Członkowie grupy nie muszą być powiązani więzami rodzinnymi czy zawodowymi. Wystarczy, że minimum dwie osoby - np. para znajomych - jadą tym samym połączeniem, a także spełnią jasno określony, niezbyt wyśrubowany warunek czasowy:

By zdobyć bilety z rabatem 30 proc., należy je nabyć na 24 godziny przed wyjazdem. Przez Internet lub w kasie.

Z promocji nie skorzystamy zatem kupując bilet w dniu podróży. Jeśli jednak planujemy podróż z minimum 24-godzinnym wyprzedzeniem - np. urlopowy wyjazd z drugą połówką - jak najbardziej wpisujemy się warunki promocji Taniej z Bliskimi.

PKP Taniej z Bliskimi class="wp-image-2241978"

Drugim warunkiem jest wybór odpowiedniej klasy przewoźnika. Rabaty 30 proc. obowiązują w połączeniach TLK oraz IC. Nie obowiązują natomiast w przypadku połączeń EIC oraz EIP (Pendolino). Wybierając tzw. express (często wyłącznie z nazwy, również w przypadku Pendolino), musimy liczyć się z koniecznością kupna biletów w pełnej cenie, nawet nabywając je wcześniej.

Sprawdziłem, jak różnią się ceny biletów w promocji Taniej z Bliskimi na popularnych odcinkach.

Podróżując z Katowic do Warszawy pociągiem InterCity, moja grupa zapłaciłaby bez żadnych zniżek po 68 złotych za bilet w drugiej klasie, co przy dwóch osobach daje 136 złotych. Po aktywacji promocji Taniej z Bliskimi ten sam przejazd będzie nas kosztował 95 złotych i 20 groszy, co daje 47 złotych i 60 groszy za jeden bilet. Różnica z gatunku tych znacznych oraz przyjemnych dla portfela. Te 47 złotych z groszami od biletu zapłacimy niezależnie, czy liczebność grupy wynosi 2 bądź 6 osób.

Promocje PKP class="wp-image-2241972"
Promocja Taniej z Bliskimi została wyraźnie odznaczona na stronie PKP InterCity podczas kupowania biletów online

Oczywiście lepiej wygląda to w przypadku dłuższych połączeń. Podróżując pociągiem InterCity ze stolicy Śląska nad gdańskie morze, muszę zapłacić 88 złotych za bilet drugiej klasy. Aktywując promocję Taniej z Bliskimi, za dwa bilety mogę zapłacić 123 złote i 20 groszy, co daje po 61 złotych 60 groszy na głowę. Czyli cenowo z Gdańska w InterCity zrobiła się nam Warszawa. Może być.

REKLAMA
  • Katowice - Warszawa, InterCity: 68 zł za bilet
  • Katowice - Warszawa, InterCity, Taniej z Bliskimi: 47 zł 60 gr za bilet
  • Katowice - Gdańsk, InterCity: 88 zł za bilet
  • Katowice - Gdańsk, InterCity, Taniej z Bliskimi: 61 zł 60 gr za bilet

Co ważne, promocja Taniej z Bliskimi łączy się z pozostałymi ulgami przysługującymi części pasażerów. Oznacza to, że np. grupy emerytów i rencistów mogą podróżować jeszcze taniej niż dotychczas. Mnie najbardziej cieszy, że PKP InterCity w końcu zorganizowało jakąś powszechną promocję, w której może wziąć udział pasażer taki jak ja: bez senioralnego wieku, bez licznej rodziny, bez gromadki dzieci biegającej przy nodze. Biorąc pod uwagę politykę aktualnego rządu, nie zdarza się to często.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA