REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Nie zdziw się na widok nowych Paczkomatów. W Appkomatach InPostu wszystko zrobisz apką

Rafał Brzoska właśnie zaprezentował przyszłość Paczkomatów. Pierwsze Appkomaty InPost właśnie stanęły w Krakowie i w Warszawie.

13.07.2022
16:11
W Appkomatach InPostu wszystko zrobisz apką
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce. Listy najlepszych ofert znajdziesz tutaj.

Paczkomat jaki jest, każdy widzi. Jedni je kochają za wygodę, inni nienawidzą za "paczkomatozę", ale nie da się ukryć, że maszyny InPostu wrosły w polski krajobraz równie skutecznie, co kioski Ruchu czy sklepy Żabka. Od dłuższego czasu możemy do ich otwierania wykorzystywać aplikację InPost Mobile, która jest bodajże najprostszym sposobem na wysyłanie i odbieranie przesyłek w automatach. Firma Rafała Brzoski poszła więc o krok dalej i stworzyła maszyny, które działają wyłącznie w tandemie z aplikacją.

REKLAMA

Appkomat InPost - wszystko załatwisz aplikacją.

Rafał Brzoska właśnie pochwalił się na Twitterze wdrożeniem Appkomatów – Paczkomatów, które nie mają wbudowanego ekranu, a dzięki temu zużywają mniej energii i są bardziej #eko. Jak czytamy w informacji prasowej:

Appkomat InPost to Paczkomat® przyszłości. Wszystko za sprawą nowej zoptymalizowanej i bardziej ergonomicznej konstrukcji samego urządzenia. Do swojego funkcjonowania potrzebuje on  mniej energii elektrycznej niż  tradycyjny Paczkomat®. Jedną z istotnych zmian, która zaszła w  konstrukcji była rezygnacja z dużego ekranu wyświetlania, Brak dużego ekranu i mniejsza ilość komponentów z jakich jest zbudowany, pozwala znacznie zmniejszyć zużycie prądu podczas eksploatacji.

Jak zatem nadawać i odbierać paczki w Appkomacie? Poprzez aplikację, oczywiście. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już w przypadku automatów DPD Pickup Station, więc Paczkomaty w żadnym wypadku nie są pionierem tego rozwiązania, choć bez wątpienia przyczynią się do ich większej popularyzacji.

Tak wygląda nowy Appkomat InPost class="wp-image-2259105"
Tak wygląda nowy Appkomat InPost

Paczkomaty tylko z aplikacją.

REKLAMA

Nowy Appkomat może i nie ma ekranu, ale zachował skaner kodów, dzięki któremu nadamy czy odbierzemy paczkę zamówioną przez kogoś innego, jeśli tylko mamy wydruk etykiety lub zrzut ekranu. W aplikacji InPost Mobile pojawiła się także nowa funkcja, która pozwoli nadać i zwrócić przesyłkę za pomocą jednego kliknięcia.

Pierwsze Appkomaty już dziś są dostępne dla mieszkańców Warszawy i Krakowa. InPost już dziś zapowiada, że nowe maszyny będą sukcesynie pojawiać się w kolejnych polskich miastach.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA