REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Poradniki
  3. Oprogramowanie - Poradniki

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Paczkomaty to dziś bardzo popularny sposób na odbiór paczek. Za pomocą tych urządzeń możemy też sami wysłać przesyłkę. Podpowiadamy, jak to zrobić: za pomocą aplikacji oraz strony internetowej.

10.01.2023
6:11
inpost-paczkomaty-nie-dziala-przerwa-techniczna-czerwiec-2022-min
REKLAMA

Nadanie paczki za pomocą aplikacji jest wygodniejsze, bowiem nie wymaga od nas drukowania etykiety. Żeby wysłać przesyłkę, musimy mieć zainstalowany program InPost Mobile. Po uruchomieniu aplikacji, w dolnym menu klikamy ikonę  "Nadaj".

REKLAMA
 class="wp-image-3112749"

Następnie wybieramy, czy chcemy, aby przesyłka została dostarczona do innego paczkomatu czy też pod konkretny adres. Musimy także wskazać rozmiar paczki – od tego zależy cena usługi. W kolejnym kroku wpisujemy dane odbiorcy i jego adres bądź też Paczkomat, do którego ma być włożona paczka. Po uzupełnieniu informacji trzeba dokonać płatności. Po opłaceniu wysyłki, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Przy samym automacie możemy zeskanować kod albo też kliknąć w przycisk "Otwórz skrytkę zdalnie", co pozwoli nam umieścić wysyłaną rzecz.

Wysyłka do Paczkomatu za pomocą strony internetowej

Cały proces wykonujemy na stronie inpost.pl/szybkienadania. Wygląda on podobnie jak w aplikacji. Musimy wybrać sposób dostawy (paczkomat lub konkretny adres), rozmiar paczki, dane odbiorcy i nadawcy. Po wydrukowaniu i naklejeniu etykiety, paczkę możemy wysłać z dowolnego Paczkomatu.

REKLAMA
 class="wp-image-3112752"

Warto pamiętać, że usługa wysyłki z odbiorem w Paczkomacie jest tańsza, niż wtedy, gdy paczkę musi dostarczyć kurier pod wskazany adres.  

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA