1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Sprzedażowa rewolucja dla każdego. Przesyłki OLX z Paczkomatów InPost nadasz bez etykiet

Lokowanie produktu: OLX

Sprzedawanie towarów przez zwykłych internautów właśnie stało się tak proste, jak nigdy wcześniej. Każdy indywidualny użytkownik platformy OLX może nadawać przesyłki w Paczkomatach InPost bez etykiet. Wkładasz paczkę, zamykasz drzwiczki i gotowe. Prościej się nie da, to prawdziwa sprzedażowa rewolucja.

08.06.2022
19:56
Przesyłki OLX z Paczkomatów InPost nadasz teraz bez etykiet

Niemal każdy z nas sprzedawał, sprzedaje bądź będzie sprzedawał coś przez Internet. Dla klientów indywidualnych, którzy raz na jakiś czas pozbywają się niepotrzebnych przedmiotów, OLX to domyślne rozwiązanie, umożliwiające łatwą i szybką sprzedaż. Dla wielu osób konieczność wydrukowania etykiety stanowiła do tej pory realną barierę. Brak drukarki, brak tuszu, brak papieru, awaria domowego WiFi - wszyscy zmagaliśmy się z tymi komplikacjami.

Kiedy drukuję i naklejam etykiety na paczki ze sprzedanymi towarami, często zastanawiam się, jakby to było, móc po prostu wrzucić paczkę do Paczkomatu, bez korzystania z żadnych aplikacji, a InPost zająłby się całą resztą, dostarczając przesyłkę prosto we wskazane miejsce. Okazuje się, że takie rozwiązanie jest już możliwe dla każdej transakcji z Przesyłką OLX.

Sprzedaż w Internecie weszła na nowy poziom wygody. Przesyłki OLX do Paczkomatów InPost nadasz bez etykiet.

Od teraz sprzedany przedmiot na OLX możemy nadać za pośrednictwem Paczkomatów InPost bez konieczności drukowania i naklejania etykiety. Taką możliwość zyskał absolutnie każdy internauta korzystający z popularnego serwisu ogłoszeniowego i decydujący się na usługę Przesyłki OLX. To pierwszy raz, gdy szybkie i wygodne rozwiązanie trafia w ręce wszystkich osób prywatnych korzystających z platformy ogłoszeniowej. Wcześniej z systemu nadawania bez etykiet mogli korzystać wyłącznie posiadacze aplikacji InPost Mobile. Użytkownicy OLX nie muszą jej jednak instalować, by korzystać z możliwości nadania paczki bez etykiety.

Chcemy dostarczać naszym użytkownikom bezproblemowe i wygodne rozwiązania. Możliwość nadania paczki bez konieczności generowania i drukowania etykiety jest przykładem takich działań, które możemy realizować dzięki naszej udanej współpracy z InPost - mówi Agnieszka Dąbrowska, Dyrektor Rozwoju Produktu OLX.

Na nowym rozwiązaniu zyskują wszyscy. Również ci, którzy posiadają domowe urządzenia drukujące. Możliwość zrezygnowania z druku etykiety to większa oszczędność tuszu, mniej zmarnowanego papieru, dłuższe życie urządzenia drukującego oraz łatwiejszy proces nadawania. Oszczędzamy pieniądze i oszczędzamy czas. Zyskujemy natomiast wygodę. Już nie muszę zrywać się wieczorem z łóżka, bo zapomniałem wydrukować etykiety, żeby zostawić rano paczki lepszej połówce pracującej niedaleko Paczkomatu.

Nadanie przesyłki OLX w Paczkomacie InPost bez etykiety jest dziecinnie proste.

Podczas wystawiania przedmiotu na OLX, wybieramy opcję Przesyłki OLX, następnie wybieramy  InPost jako przewoźnika, który dostarczy towar kupującemu. Gdy kupujący zapłaci za nasz przedmiot, potwierdzamy transakcję, wybierając opcję nadania przesyłki bez etykiety. W ten sposób generujemy unikalny kod, w postaci 9 znaków oraz znaku QR, który jest nam wysyłany w wiadomości e-mail i aplikacji InPost. Otrzymany kod skanujemy przy Paczkomacie InPost, bądź wpisujemy rząd cyfr ręcznie.. Drzwiczki się otwierają, wkładamy towar do środka i już. Gotowe.

 class="wp-image-2210424"

Dla części internautów dużą zaletą rozwiązania na OLX jest brak konieczności instalacji aplikacji InPost Mobile. Wystarczy otrzymana wiadomość e-mail z symbolem QR. Paczkomat InPost zeskanuje go wprost z wyświetlacza naszego telefonu. Alternatywą możliwością jest ręczne wprowadzenie 9-znakowego kodu.

Po nadaniu przesyłki ta trafia w ręce kurierów InPost, którzy naklejają na nią właściwą etykietę i zabierają w bezpieczną podróż do celu. Przez cały czas jesteśmy informowani o statusie przesyłki, dzięki czemu możemy być pewni, że ta została odebrana przez pracownika InPost i zmierza we właściwym kierunku. Zachowujemy więc pełną kontrolę nad całym procesem, tak jakbyśmy nadawali paczkę tradycyjną metodą, z wydrukowaną i naklejoną etykietą.

No i tak wygląda przyszłość.

Oddając swoim użytkownikom możliwość nadawania przesyłek bez etykiet, OLX wyposaża osoby prywatne w narzędzia, którymi dysponują poważne podmioty z sektora e-commerce. Internauta sprzedający na OLX, nawet jeśli robi to jedynie od czasu do czasu, od teraz nie musi się martwić o tusz, papier czy urządzenie drukujące. Oszczędza za to czas i pieniądze, zachowując pełną kontrolę nad całym procesem. Trudno o lepszy kierunek zmian dla zwykłego internauty.

Lokowanie produktu: OLX
Najnowsze
Zobacz komentarze