REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowy zawodnik wkracza do gry. Smartfony Infinix oficjalnie w Polsce

Infinix nie jest marką powszechnie znaną nad Wisłą, lecz globalnie to jeden z najszybciej rosnących brandów; tylko między 2019 a 2021 r. sprzedaż smartfonów tej marki wzrosła o 157 proc.! Teraz chiński producent zawalczy o portfele Polaków i Czechów.

09.06.2022
11:02
Infinix wkracza do Polski. Nowe telefony mają trafić do młodzieży
REKLAMA

Telefony marki Infinix mają to, co Polacy lubią najbardzej - świetny stosunek ceny do możliwości. Nic dziwnego, że marka jest szczególnie lubiana na przykład w Indiach, gdzie rynek łaknie ciekawych, a jednocześnie niedrogich urządzeń. Teraz Infinix spróbuje sił na polskim rynku i wierzy, że ich sprzęty mogą się spodobać naszym rodakom.

REKLAMA

Infinix w Polsce celuje przede wszystkim w młodzież

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, smartfony Infinix są dedykowane przede wszystkim pokoleniu Z., gdyż łączą stylowe obudowy z nowoczesną technologią, szybkim ładowaniem, a także dobrymi aparatami. Jak mówi Benjamin Jiang, dyrektor zarządzający w Infinix:

Doświadczenia Infinix zdobyte w wielu krajach Azji, Ameryki Łacińskiej czy Afryki pozwoliły nam uwierzyć, że łącząc wysokiej jakości produkty, przystępną cenę i nowoczesną technologię możemy zdobyć nawet najbardziej wymagające rynki, takie jak Polska. Jako nowoczesna marka rozumiemy obecne potrzeby użytkowników. Sądzimy, że Infinix szybko podbije serca młodych ludzi w Polsce, zapewniając im komfortowy dostęp do cyfrowej rzeczywistości. Rynki w Polsce i w Czechach mają kluczowe znaczenie dla Infinix ze względu na szerokie grono zorientowanych technologicznie użytkowników z odpowiednimi dochodami oraz położenie geograficzne dające możliwość dalszej ekspansji w przyszłości.

Infinix to jednak nie tylko smartfony; w ubiegłym roku marka zaprezentowała także swój pierwszy laptop - INBOOK X1, wyposażony w technologię dzielenia wyświetlacza ze smartfonem marki Infinix. W portfolio firmy znajdziemy też oczywiście słuchawki TWS, a nawet telewizory; nie wiemy jednak na razie, które konkretnie urządzenia trafią do Polski.

Infinix Note 12 VIP

Pewni możemy być, że smartfony Infinix będą ciekawą alternatywą dla marek o ugruntowanej pozycji na polskim rynku, takich jak Xiaomi, Oppo, Vivo czy Realme.

Infinix w Polsce nie będzie miał łatwego startu

Wspomniana wyżej duża konkurencja sprawia, że debiut Infinix w Polsce będzie nie lada wyzwaniem, bo co jak co, ale na niedobór telefonów ze średniej półki cenowej narzekać nie możemy. Producent funkcjonuje też raczej w krajach uboższych i rozwijających się, także w Afryce i Ameryce Południowej. Klienci z Polski lub Czech mogą być twardszym orzechem do zgryzienia, zwłaszcza że od lat jesteśmy rozpieszczeni ofertami na tanie i dobre smartfony od innych chińskich marek.

REKLAMA
 class="wp-image-2214045"

Tym niemniej pojawienie się nowego gracza na rynku to zawsze dobra wiadomość. Konkurencja działa na rynek stymulująco, a same smartfony Infinix zapowiadają się bardzo ciekawie, toteż z niecierpliwością czekamy, by się przekonać, jak nowy zawodnik będzie chciał skusić Polaków.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA