REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

Metaliczna kulka leciała z prędkością naddźwiękową. Oto nagranie UFO pokazane w Kongresie

We wtorek w Kongresie Stanów Zjednoczonych doszło do pierwszego od 1966 r. wysłuchania publicznego urzędników Pentagonu dotyczącego UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających. W trakcie wysłuchania eksperci przedstawili nowe nagrania.

18.05.2022
7:20
Nowe nagranie UFO od Pentagonu: wygląda, jak metalowa kulka
REKLAMA
  • We wtorek, 17 maja w Kongresie odbyło się publiczne przesłuchanie urzędników Pentagonu dot. spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi
  • Eksperci zaprezentowali nowe nagrania UFO zarejestrowane przez pilotów wojskowych
  • Specjaliści wskazują, że choć zazwyczaj UFO kojarzy nam się ze Stanami Zjednoczonymi, to do podobnych spotkań przyznają się także armie innych krajów na całym świecie
REKLAMA

W trakcie odpytywania przez panel ekspertów z Kongresu urzędnik Pentagonu przypomniał, że w raporcie z czerwca 2021 r. ujęto 144 przypadki spotkań pilotów wojskowych z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Wśród nich było osiemnaście szczególnie interesujących obiektów, które zdawały się wymykać jakiemukolwiek wyjaśnieniu tj. były to obiekty pozostające nieruchomo w silnym wietrze, przemieszczające się w kierunku przeciwnym do kierunku wiatru, wykonywały gwałtowne manewry, momentalnie zmieniały prędkość o potężne wartości mimo braku widocznego źródła napędu.

Teraz okazuje się jednak, że od momentu opublikowania raportu, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy lista się istotnie rozrosła - początkowe 144 przypadki zamieniły się w ponad czterysta.

To było UFO? Tajemnicza metalowa kula nagrana przez FA-18 Hornet

Na najciekawszym nagraniu wczorajszego dnia, zarejestrowanym w 2021 roku z pokładu myśliwca FA-18 i zaprezentowanym wczoraj przez zastępcę dyrektora Wywiadu Marynarki Wojennej Scotta Braya widać jak niezidentyfikowany, sferyczny i metaliczny obiekt latający przecina ścieżkę lotu myśliwca z prędkością naddźwiękową. Co więcej, przelot obiektu został wzrokowo potwierdzony przez pilota oraz był widoczny na instrumentach radarowych samolotu. Czym mógł być ten obiekt? Nie wiadomo.

 class="wp-image-2182053"
Czy ta metaliczna kulka, która leciała z prędkością naddźwiękową, to UFO?

Przyznam szczerze, że zupełnie nie dziwi mnie wznowione w ubiegłym roku zainteresowanie Pentagonu jak i służb przypadkami spotkań z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Dla opinii publicznej mogą to przede wszystkim być latające spodki i dowód na to, że obce cywilizacje pochodzące z innych planet są już na nasze planecie. W rzeczywistości jednak niezależnie od pochodzenia, niezależnie od tego czy zostały wyprodukowane na planecie Proxima b, czy też w chińskim lub rosyjskim laboratorium, obiekty tego typu, które z łatwością uciekają amerykańskim myśliwcom na amerykańskim niebie stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju.

Najnowsze nagranie UFO (?) pokazane w Kongresie

UFO odwiedza nie tylko Stany Zjednoczone

Warto tutaj zwrócić uwagę na jedno zdanie wypowiedziane przez Scotta Braya. Choć powszechne zainteresowanie UFO skupia się zwykle na kontaktach amerykańskich pilotów z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi oraz na amerykańskich agencjach, które starają się zająć tym problemem, to w rzeczywistości przedstawiciele armii innych krajów także donoszą o spotkaniach z UFO.

REKLAMA
Czego dowiedzieliśmy się o UFO po pierwszym od dziesięcioleci przesłuchaniu w Kongresie w tej sprawie?

Zarówno ubiegłoroczny raport, jak i wczorajsze przesłuchanie dowodzą jednego: niezidentyfikowane obiekty latające faktycznie istnieją i jest ich więcej niż mogłoby się wydawać. Mimo prób ich identyfikacji, jak na razie nie udało się ustalić ich pochodzenia. Część z nich wykazuje zdolności manewrowania w trakcie lotu nieosiągalne dla konwencjonalnych samolotów wojskowych czy cywilnych. Jeżeli zatem nie są to obiekty pochodzenia pozaziemskiego, to znaczy, że ktoś na Ziemi ma lepszą technologię od technologii wojskowych rozwijanych przez największe armie świata. I to może być trochę przerażające.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA