REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Polski Elon Musk chce kupić Wykop. Zaorski rzucił 8-cyfrową kwotę i zapowiada płacenie użytkownikom

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami przedłużającego się melodramatu, w którym Elon Musk, właściciel SpaceX, Tesli i wielu innych przedsiębiorstw to chce, to znowu nie chce, to znowu chce kupić Twittera. W dzisiejszym świecie mody bardzo szybko rozchodzą się po świecie. Kwestią czasu było, aby i w Polsce jakiś milioner zechciał kupić własny portal społecznościowy.

31.05.2022
9:14
Chce kupić Wykop
REKLAMA

Rafał Zaorski, znany na rynku kapitałowym jako swoisty król spekulacji, który wsławił się w ostatnich tygodniach pozycją krótką na kryptowalutach, która w ciągu zaledwie miesiąca pozwoliła mu zarobić ponad 10 milionów dolarów zapytał w poniedziałek na Twitterze (tak samo jak Elon Musk) czy możliwy jest zakup portalu Wykop. Pytanie rzucone w eter momentalnie wywołało skojarzenia z zakupem Twittera przez Elona Muska.

REKLAMA

Jak się jednak okazuje, na tym się nie skończyło. W dniu dzisiejszym Zaorski poinformował na Twitterze, że złożył już Michałowi Białkowi, wieloletniemu szefowi Wykopu wstępną ofertę zakupu portalu za kwotę ośmiocyfrową. Jednocześnie poinformował, że jego oferta wygasa 1 czerwca o 8 rano. Właściciel Wykopu ma zatem 24 godziny na zastanowienie. Gdyby do transakcji doszło Zaorski obiecuje naprawienie problemu z tagami, który trapi użytkowników Wykopu od lat oraz płacenie użytkownikom za treści kryptowalutami.

Portal Wykop.pl jest pod wieloma względami polskim odpowiednikiem amerykańskiego Reddita. Użytkownicy portalu wykorzystują go przede wszystkim do dzielenia się i komentowania interesujących informacji znalezionych w internecie. Średnio dziennie na portalu pojawia się ponad 1000 nowych informacji i 70 000 komentarzy.

Do transakcji jednak chyba nie dojdzie

REKLAMA

Do dzisiejszego tweeta szybko odniósł się właściciel Wykopu, który napisał, że Zaorski w rozmowie telefonicznej poznał decyzję bez zbędnej zwłoki. Król spekulacji wyjaśnił w odpowiedzi, że zrozumiał, ale oferta pozostaje ważna przez kolejne 24 godziny w razie gdyby właściciel Wykopu zmienił zdanie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA