REKLAMA

Legenda powróci. Motorola Razr 3 istnieje i wkrótce trafi do sprzedaży

Od premiery ostatniej Motoroli Razr 5G minęły już dwa lata, a konkurencja zdążyła składanej Motce znacząco odjechać. Niektórzy już stracili nadzieję na kontynuację, ale wszystko wskazuje na to, że Motorola Razr 3 istnieje i zobaczymy ją jeszcze tego lata.

09.05.2022 17.55
Motorola Razr 5G
REKLAMA

Przyznam szczerze, sądziłem, że Motorola jest tak zajęta wypuszczaniem na rynek 150 odmian Moto G rocznie, których nawet eksperci branżowi nie są w stanie spamiętać, że na dobre porzuciła plany o wydaniu kolejnej odsłony swojego najciekawszego telefonu. W końcu minęły już blisko dwa lata, odkąd zobaczyliśmy Moto Razr 5G, która to nie odniosła spektakularnego sukcesu (a mimo to Motorola wciąż sprzedaje ją w bardzo wysokiej cenie).

REKLAMA
 class="wp-image-1471940"

Dzięki informacjom od Evana Blassa wiemy jednak, że Motorola Razr 3 naprawdę istnieje i jest coraz bliżej premiery.

Motorola Razr 3 na pierwszych zdjęciach. Wygląda… znajomo.

Jeśli wierzyć zdjęciom udostępnionym przez Evana Blassa w serwisie 91 mobiles, nowa Motorola Razr 3 garściami czerpie ze stylistyki Samsunga Galaxy Z Flip 3. I dobrze, bo jeśli kopiować, to od najlepszych. Na szczęście nie wygląda to na chamską zżynkę, lecz subtelną inspirację (zwłaszcza w sposobie umieszczenia aparatów), a cała konstrukcja jest niebo bardziej obła od kanciastego Samsunga. Skoro zaś mowa o aparatach, to według Blassa główny sensor nowego Razra będzie miał 50 Mpix i wspierać go będzie aparat 13 Mpix z obiektywem ultrawide. Kamerka do selfie ma zaś mieć 32 Mpix.

Motorola Razr 3. Źródło: 91mobiles class="wp-image-2169972"
Motorola Razr 3. Źródło: 91mobiles

Na zdjęciach widać, że na szczęście Motorola nie pozbyła się najlepszego elementu konstrukcyjnego składanego Razra – ekranu na zewnętrznej części obudowy. Ten od początku był mocną stroną Motoroli i wygląda na to, że w tej materii Razr nadal będzie wyprzedzał konkurencję, pozwalając zrobić od niej znacznie więcej bez konieczności otwierania telefonu.

Zdjęcie otwartej Motoroli niesie z kolei dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra jest taka, że czytnik linii papilarnych przeniesiono z podbródka na krawędź urządzenia; przy składanym telefonie takie umiejscowienie ma najwięcej sensu. Zła wiadomość jest taka, iż najwidoczniej Motorola ponownie zastosuje ten sam mechanizm zawiasu przy składanym ekranie, co oznacza wyraźną przerwę między wyświetlaczem i obudową, i wysoki potencjał uszkodzenia konstrukcji.

Motorola Razr 3. Źródło: 91mobiles class="wp-image-2169969"
Motorola Razr 3. Źródło: 91mobiles

Póki co niewiele wiemy na temat podzespołów, które znajdą się pod maską nowej Motoroli, ale jeśli wierzyć niepotrwierdzonym informacjom, w przeciwieństwie do poprzednich modeli nowy Razr będzie wyposażony w topowy procesor – Qualcomm Snapdragon 8 gen. 1, wspierany przez 8/12 GB RAM i 256/512 GB miejsca na dane.

Nowa Motorola Razr 3 coraz bliżej.

REKLAMA

Jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom, od premiery składanej Motoroli dzielą nas już tylko tygodnie. Razr 3 ma zadebiutować w Chinach pod koniec lipca lub na początku sierpnia w dwóch kolorach, niebieskim i czarnym. W późniejszym czasie ma też trafić do innych krajów, choć nie wiadomo, czy i kiedy się to dokładnie wydarzy.

Jednego możemy być jednak pewni. Nawet jeśli Motorola Razr 3 trafi do Polski, mało kto będzie mógł sobie na nią pozwolić. Wysoka cena i niska sprzedaż poprzedniej edycji skutecznie o to zadbały.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA