REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Aplikacja Allegro zmienia się na lepsze. Płatności Allegro Pay potwierdzisz za pomocą odcisku palca

Aplikacja mobilna Allegro uczy się nowej sztuczki. Od teraz pozwoli potwierdzać zakupy i płatności Allegro Pay za pomocą odcisku palca. Taka możliwość właśnie trafia na Androida.

23.05.2022
18:04
Nowość w przesyłkach z Allegro
REKLAMA

Aplikacja Allegro to jedna z wygodniejszych metod robienia zakupów w polskim serwisie zakupowym. Co więcej, jest to też jedna z najbardziej opłacalnych metod, bo często można się natknąć na oferty, w których dostajemy monety za zakup poprzez aplikację. A 10 monet to 10 zł zniżki na dowolny produkt, przy czym bardzo często 10 monet można zebrać już np. po dwóch zakupach w aplikacji.

REKLAMA

Teraz aplikacja Allegro nauczyła się nowej sztuczki, którą jest biometryczne potwierdzenie zakupów i płatności.

odciski palców class="wp-image-539767"

Użytkownicy iPhone’ów mogą w tym miejscu czuć się zaskoczeni, bo na iOS aplikacja Allegro już od kilku miesięcy pozwala weryfikować zakupy i płatności poprzez system Face ID (lub Touch ID na starszych/tańszych iPhone’ach). Takiej funkcji brakowało jednak w Androidzie. Owszem, aplikacja pozwalała zalogować się odciskiem palca, ale zakupy trzeba było potwierdzać inną metodą.

REKLAMA

Teraz zakup i płatność za pomocą Allegro Pay można potwierdzić poprzez odcisk palca, albo system rozpoznawania twarzy, jeśli dany smartfon z Androidem obsługuje odpowiedni standard. Jest więc wygodniej, bo nie trzeba przepisywać kodów z SMS-ów. Do tego poprawia się bezpieczeństwo, bo biometria jest systemem znacznie trudniejszym do złamania niż kod SMS, który na dodatek przychodzi na to samo urządzenie, z którego robimy zakupy.

Nowa opcja pojawia się zarówno przy formie zakupu Kup teraz jak i w Kupuję i płacę. Wystarczy mieć zaktualizowaną aplikację Allegro i Androida w wersji 11 lub wyższej. Dlaczego system nie zadziała na starszych systemach? Powodem są wersje standardów API, które opisują poziomy zabezpieczeń biometrii. Z polskiego na nasze: starszy Android może nie obsługiwać najnowszych wytycznych w kwestii zarządzania odciskami palców. Funkcję włączymy w zakładce Moje Allegro - Konto - Bezpieczeństwo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA