REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Te telewizory mogą zastąpić wasze antyki. TCL przedstawia nowe modele Mini LED, ale cen na razie nie podaje

TCL jest już w czołówce światowych firm RTV i AGD, patrząc na udziały rynkowe. W tym roku sukces mają zapewnić telewizory z Mini LED w atrakcyjnych cenach. I wysokiej jakości przeznaczone im akcesoria.

12.04.2022
12:17
tcl telewizory soundbary 2022
REKLAMA

Według szacunków Omdia, udział TCL w światowym rynku telewizorów to na koniec ubiegłego roku około 11,5 proc., co tym samym zapewnia jej trzecie miejsce na podium. Globalny przychód z działalności TCL TV Business wzrósł o 24,3 proc. rok do roku do poziomu 6,3 mld USD, a firma TCL zajęła również drugie miejsce pod względem udziału w globalnym rynku telewizorów LCD w 2021 roku.

REKLAMA

Czytaj też:

Sprzedaż QLED TV i Mini LED TV wzrosła odpowiednio o 53,8 proc. i 50,5 proc. rok do roku. W Europie, przede wszystkim za sprawą telewizorów QLED z Mini LED serii C, TCL uzyskało przychody ze sprzedaży telewizorów wyższe o 52,2 proc. rok do roku. A przed chwilą zapowiedziała, jaką ma recepturę na dalsze sukcesy.

TCL serii C, czyli telewizor QLED Mini LED w rozsądnej cenie.

 class="wp-image-2132610"
TCL C93

TCL twierdzi, że dokonał znaczących ulepszeń w swoich matrycach z podświetleniem Mini LED, co ma owocować lepszym kontrastem, wyższą jasnością i lepszą jednorodnością kolorów. To będą musiały potwierdzić testy telewizorów z odświeżonej linii C. Potwierdzać nie trzeba za to już ich wyglądu. Czy są ładne? Rzecz gustu, aczkolwiek krytykom zdają się podobać, o czym świadczy Red Dot Design Award.

 class="wp-image-2132619"
TCL C83

Seria TCL C93 to sztandarowa linia TCL Mini LED 4K z zintegrowanym systemem dźwiękowym i niemal 2000 stref wygaszania.  Z kolei tańsza seria TCL C83, kusić będzie podświetleniem Mini LED, powłoką QLED i odświeżaniem 144 Hz, dziedzicząc te zalety od droższego modelu, choć mając mniejszą liczbę stref wygaszania.

 class="wp-image-2132631"
TCL C73

TCL C73 łączy powłokę QLED i 144-hercowe odświeżanie (w tym VRR) i Dolby Vision.

W ofercie pojawi się też serie C63, P73i i P63 dla bardziej oszczędnych konsumentów. Wszystkie omówione telewizory pracują pod kontrolą Android TV z nakładką Google TV.

Do telewizora dobry soundbar. TCL zapowiada technikę Ray-Danz drugiej generacji.

Ray-Danz to unikalny projekt soundbarów TCL, mający korzystnie wpływać na brzmienie i pozycjonowanie dźwięków. Producent zapowiedział, że opracował jego drugą generację. Pozycjonowanie źródeł w przestrzeni ma być bardzo przekonujące i bez stosowania zniekształcających brzmienie sztuczek, co TCL zarzuca niektórym ze swoich konkurentów.

Pierwszym wykorzystującym Ray-Danz 2.0 soundbarem będzie TCL C935U, pracujący w systemie 5.1.2 i zgodnym z Dolby Atmos. Urządzenie to również zostało uhonorowane nagrodą Ret Dot Design Award.

REKLAMA

W sprzedaży pojawią się też mające oferować rewelacyjny współczynnik jakości do ceny soubdbary TCL S522W a także 3.1 kanałowy z 350-watowym głośnikiem niskotonowym P733W.

Cen na tę chwilę jeszcze nie znamy. Jednak przy wysoce prawdopodobnym założeniu, że produkty nowej generacji zastąpią te zeszłoroczne zachowując ich ceny, w istocie należy oczekiwać zwracających uwagę ofert. Być może nawet łączonych: TCL jest zainteresowane zwiększeniem sprzedaży swojego sprzętu AGD na polskim rynku i zaczyna promować na nim swoje najnowsze produkty. W tym zwracając uwagę na swoją platformę smart home, która ma zapewniać głęboką integrację urządzeń RTV i AGD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA