REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Kino samochodowe, ale nie takie jak myślisz. W nowym BMW 7 jest lepszy telewizor niż w twoim domu

Czy te oczy mogą kłamać? Nie wiem, ale reflektory BMW 7 to nie jedyny element, który szokuje. Wewnątrz znajduje się prawdziwa gratka dla prezesa: rozsuwany kinowy ekran 31" o rozdzielczości 8K. To nie pomyłka, naprawdę wsadzili tam telewizor.

20.04.2022
16:54
Imponujący TV w BMW 7
REKLAMA

Nowe BMW serii 7 właśnie ma swoją premierę i budzi skrajne opinie. Nasi koledzy z Autobloga mają co do niego uczucia mieszane bardziej niż sos do kebaba, a w komentarzach dominuje pytanie "dlaczego?". Front auta rzeczywiście rodzi wiele pytań, ale osobiście jestem zdania, że wygląda rewelacyjnie. Bardzo nowocześnie, zdecydowanie na bogato, a do tego nowy design sprawia, że dotychczasowe modele natychmiast zestarzały się o dobrą dekadę.

REKLAMA

Przejdźmy jednak do tego, co technologiczni gadżeciarze lubią najbardziej, czyli do ekranów. Tych w nowym BMW 7 nie brakuje. Przed kierowcą znajduje się nowy panoramiczny panel, który - ponownie - budzi ogromne kontrowersje. Wydłużona, prostokątna i bardzo surowa bryła wstawiona na dość klasyczną deskę rozdzielczą wygląda, jakby projektanci celowo chcieli jak najbardziej odciąć się od poprzedniej generacji topowego BMW.

Środkowa część ekranu może wyświetlać różne panele systemu iDrive i BMW Operating System 8, w tym np. nawigację. Nowością jest funkcja strumieniowania filmów z YouTube’a.

Znacznie ciekawiej robi się z tyłu BMW 7, gdzie czeka na nas prawdziwy telewizor 8K.

Tylne fotele wyglądają wyjątkowo komfortowo, a w pozycji rozłożonej aż zachęcają, by się na nich rozłożyć na długiej trasie. Nad głową pasażerów znajduje się panoramiczny dach poprzecinany paskami LED-ów, ale wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by zamienić tylną kanapę w salę kinową.

Po wejściu do trybu widza dach zostaje przesłonięty automatyczną roletą, a z przedniej części wysuwa się potężny ekran, jakiego nie znajdziemy w żadnym innym aucie.

Ekran nosi nazwę BMW Theatre Screen, ma 31 cali przekątnej i kinowe proporcje 32:9. Rozdzielczość tego panelu to 8K dostosowane do niecodziennych proporcji, a konkretnie 7680 x 2160 pikseli. Znajdziemy tu wbudowany system multimedialny bazujący na Amazon Fire TV, dzięki czemu będziemy mieć dostęp do Amazon Prime Video i innych serwisów VOD. BMW 7 zapewnia łączność 5G.

Ekranem sterujemy za pomocą... kolejnych ekranów, a jakże. Pionowe panele o przekątnej 5,5 cala mieszczą się w tylnych drzwiach i pozwalają pasażerom sterować tym niecodziennym systemem.

REKLAMA

Ceny niestety nie są jeszcze znane, ale już wiadomo, że Europa nie dostanie tradycyjnych wersji spalinowych. Na razie jedyną wersją luksusowej limuzyny dostępną w Europie będzie wariant całkowicie elektryczny, który będzie nosił nazwę i7. BMW i7 xDrive60 będzie mieć zasięg wynoszący 590 - 625 km, a pierwsza setka na liczniku padnie po 4,7 s od wciśnięcia pedału gazu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA