1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Zamiast wyrzucać nietrafiony prezent, warto go sprzedać na Allegro Lokalnie, bo można na tym zyskać

Lokowanie produktu: Allegro Lokalnie

Święta upłynęły nam w radosnej i ciepłej atmosferze, pełnej wzruszeń, miłości oraz magii prezentów. Z zapałem ruszyliśmy pod choinkę, żeby jak najszybciej rozpakować podarunki od naszych najbliższych Mikołajów. Pełni nerwowego oczekiwania rozrywaliśmy papier prezentowy, zastanawiając się, co jest środku — konsola, wymarzona gra, słuchawki, a może voucher do SPA? Niestety wielu z nas przeżyło rozczarowanie — zamiast wyżej wymienionych znalazło kolejny sweter, kubek ze śmiesznym napisem, żelazko, czy przedmiot, który już dawno sami sobie kupiliśmy. I pojawia się problem — co zrobić z nietrafionym prezentem?

27.12.2021
9:01
allegro-lokalnie-prezenty

Niestosowne jest oddanie go do rąk osoby, która nas nim obdarowała. Większość ludzi podziękuje za prezent, a następnie upchnie go gdzieś na półce w domu lub w piwnicy, bo może kiedyś się przyda. Nie chcemy wyrzucać rzeczy, bo mamy coraz większą świadomość ekologiczną. Wiemy, że ich wyprodukowanie kosztowało zużycie cennych zasobów planety. Dlatego też wielu z nas decyduje się na danie nietrafionym prezentom drugiego życia. Wystawiamy prezenty, żeby znalazły szczęśliwego nabywcę, a my dzięki temu odzyskujemy przestrzeń, a dodatkowo zyskujemy pieniądze.

allegro lokalnie prezenty class="wp-image-1976684"

O tym, że problem nietrafionych prezentów jest jak najbardziej realny, doskonale wie Allegro Lokalnie, które co roku w okresie poświątecznym odnotowuje znacznie większą liczbę ofert wystawionych w kategoriach RTV/AGD, książki, gry oraz w kategorii moda. Ludzie nie chcą, żeby taki prezent kurzył się na półce. Znacznie lepszym wyjściem jest wystawienie go na sprzedaż. Dzięki temu trafi on do kogoś, kto rzeczywiście go potrzebuje, a my możemy przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży na zakup idealnego prezentu dla siebie. Właśnie nadarzyła się świetna okazja do wystawienia nietrafionych prezentów. Allegro Lokalnie uruchomiło specjalną akcję.

Allegro Lokalnie to miejsce, które powstało z myślą o ludziach sprzedających rzeczy okazjonalnie. Do sprzedawania wystarczy mieć aktywne konto Allegro i już można za pomocą uproszczonego formularza wystawiania oferować swoje przedmioty. Ogłoszenia mogą być bezpłatne — z ceną do uzgodnienia pomiędzy kupującym a sprzedającym, z opcją Kup Teraz lub dobrze znane licytacje. Wystawianie ogłoszenia jest banalnie proste — wystarczy do tego aplikacja, dzięki której łatwo doda się zdjęcia oraz opis sprzedawanego przedmiotu. Oczywiście można korzystać również z przeglądarkowej wersji strony. Jeżeli uda nam się sprzedać przedmiot, to można go wygodnie wysłać za pomocą Allegro Paczkomaty InPost, a etykietę paczki wygenerujemy z poziomu serwisu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży można od razu wypłacić na konto.

allegro lokalnie prezenty class="wp-image-1976687"

To, co stanowi siłę serwisu to bogata oferta ogłoszeń z najróżniejszych kategorii. Prywatni sprzedający oferują najrozmaitsze przedmioty, wiele z nich nie jest już do dostania w regularnej sprzedaży. Ponadto duża część sprzedawanych towarów to rękodzieła.

Allegro Lokalnie wyróżnia się bezpieczeństwem transakcji. Wszystkie transakcje zawarte za pośrednictwem płatności online są objęte Programem Ochrony Kupujących. Jeżeli wystąpią problemy z zamówieniem, kupujący otrzyma zwrot zapłaconych pieniędzy — nawet do 10 tys. złotych.

allegro lokalnie prezenty class="wp-image-1976690"

Akcja „Sprzedaj nietrafiony prezent na Allegro Lokalnie” trwa do 16 stycznia 2022 r. W jej trakcie każda osoba, która doda ogłoszenie w formie Kup Teraz lub Licytacja, otrzyma 5 Monet Allegro za każde ogłoszenie. Jeden użytkownik może otrzymać maksymalnie 20 Monet, które można później wymienić na kupony zniżkowe i obniżyć wartość następnych zakupów na allegro.pl. Zebrane 20 Monet to równowartość 20 zł, więc jest to dobry sposób na pozbycie się nietrafionego prezentu, przy jednoczesnym zyskaniu dodatkowych korzyści.

Dzięki zarobionym na sprzedaży nietrafionych prezentów pieniądzom możemy sprawić sobie idealny prezent, którego cenę możemy obniżyć dzięki kuponom zniżkowym aż o 20 zł.

Lokowanie produktu: Allegro Lokalnie
Najnowsze
Advertisement