REKLAMA

Jak odzyskać Sklep Play? Jak go przywrócić na telefon i odzyskać aplikacje? Instrukcja

Jak odzyskać sklep Google Play na telefonie? Można go przywrócić i odzyskać aplikacje. Oto instrukcja krok po kroku.

18.10.2021 05.19
jak odzyskać sklep play
REKLAMA

Sklep Play to nadal pięta achillesowa Androida. Do dziś często słyszy się na forach internetowych i social mediach o problemach z aplikacją Sklep Play na Androida. Ta przestaje działać, zawiesza się, pobiera aktualizacje w nieskończoność czy wręcz jest wyłączana. Na szczęście radzenie sobie z tymi problemami – jeśli wystąpią – jest względnie łatwe. Trzeba tylko znać sposób - Sklep Play można odzyskać o przywrócić. Sprawdź, jak.

REKLAMA

Jak odzyskać Sklep Play? Zacząć od sprawdzenia, czy nie został przypadkowo wyłączony.

 class="wp-image-1861515"

Być może na skutek jakiejś awarii lub kliknięcia czegoś niechcący przez użytkownika aplikacja Sklepu Play została wyłączona. Wyłączone w systemie aplikacje pozostają w pamięci urządzenia, są jednak nieaktywne i ukrywane przed użytkownikiem. By sprawdzić – i ewentualnie ponownie ją włączyć – należy uruchomić Ustawienia, tam następnie Aplikacje i powiadomienia i wreszcie Wyświetl wszystkie aplikacje. Na alfabetycznie posortowanej liście należy znaleźć i wybrać Sklep Google Play. Następnie jeżeli druga z ikon pod ikoną aplikacji ustawiona jest na Wyłącz należy przestawić ją na Włącz.

Jak odzyskać Google Play? Gdy nie działa lub przestaje pobierać aplikacje, pomóc może cierpliwość.

Co zrobić, jeżeli Sklep Play nie chce się załadować lub pobierać aplikacji i aktualizacji? Najczęściej jeszcze informuje o jakimś błędzie? To się niestety zdarza, przyczyn może być wiele. Dobrą wiadomością jest ta, że problemy powinny same ustąpić. Google zdalnie serwisuje Usługi Play na telefonach użytkowników, a tego rodzaju usterki i tak najczęściej wynikają z problemów po stronie chmury Google’a. Wystarczy poczekać, najpewniej minie. Czasem jednak nie mija.

Jak odzyskać Google Play? Wyczyszczenie pamięci bywa skuteczne.

 class="wp-image-1861512"
Jak przywrócić Sklep Play na telefon? Należy sprawdzić, czy nie został wyłączony

Remedium na taką sytuację jest wówczas wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji Sklep Play. W tym celu należy powtórzyć czynności z poprzedniego paragrafu – ale zamiast włączać bądź wyłączać aplikację należy kliknąć na Dane, a następnie Wyczyść pamięć i Wyczyść pamięć podręczną. To usunie wszystkie wprowadzone przez użytkownika niestandardowe ustawienia aplikacji. Powinno jednak przywrócić jej sprawne działanie.

Jeżeli problem nie ustąpi, czyszczenie pamięci należy powtórzyć również w przypadku aplikacji Menedżer pobierania.

Gdy wszystko zawiedzie, pozostaje reset do ustawień fabrycznych.

 class="wp-image-1857541"
Jak przywrócić Sklep Google Play? Rozwiązaniem ostatecznym jest reset do ustawień fabrycznych

Ostatecznym wyjściem jest przywrócenie telefonu czy innego urządzenia z Androidem do ustawień fabrycznych. Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych rozwiąże wszystkie problemy. Sposób przywracania zależy od konkretnego modelu, zawsze jednak ta funkcja znajduje się w aplikacji Ustawienia, prawdopodobnie w sekcji System.

Jak odzyskać aplikacje w aplikacji Sklep Play?

Na skutek awarii telefonu czy przypadkowego kliknięcia nie tam gdzie trzeba zniknęły zainstalowane aplikacje? Na szczęście Sklep Play pamięta wszystkie zakupy i pobrania użytkownika – można więc szybko przywrócić utracone gry i programy. W tym celu należy uruchomić aplikację Sklep Play, następnie kliknąć w ikonę profilu użytkownika w prawym górnym rogu i wybrać Zarządzaj aplikacjami i urządzeniami, następnie zakładkę Zarządzaj.

REKLAMA
 class="wp-image-1861509"
Jak odzyskać Sklep Play na telefonie? Za pomocą kilku klików można przywrócić wszystkie zakupy

Na ekranie pojawi się lista wszystkich zainstalowanych na urządzeniu przez Sklep Play aplikacji. Należy zmienić widok, by pokazać te niezainstalowane – a więc kliknąć w przycisk Zainstalowane i zmienić na Niezainstalowane. Na ekranie pojawi się lista wszystkich aplikacji, które użytkownik instalował bądź kupił. Można zaznaczyć za pomocą kwadracików po prawej stronie te, które użytkownik chce przywrócić, a następnie kliknąć przycisk instalacji w prawym górnym rogu interfejsu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA