REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Gry

Diablo 3 za darmo! Niespodzianka dla abonentów Xbox Live Gold

Dobra wiadomość dla posiadaczy konsol z rodziny Xbox, którzy subskrybują Xbox Live Gold lub Xbox Game Pass Ultimate. Microsoft umożliwił pobieranie za darmo gry Diablo 3: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition wraz z dodatkiem, który pozwala zagrać Nekromantą.

diablo 3 za darmo xbox live gold promocja
REKLAMA
188 interakcji
dołącz do dyskusji

Ptaszki ćwierkają, że Microsoft powoli wygasza abonament Xbox Live Gold, który od niedawna nie jest już nawet wymagany do grania online w tytuły free-2-play. Firma stawia marketingowo na Xbox Game Passa oraz usługę strumieniowania gier nazywaną xCloudem. Ich protoplasta powoli ginie gdzieś w tle — ale nie pozostał kompletnie zapomniany.

REKLAMA

To prawda, że gry udostępniane za darmo w ramach Xbox Live Gold co miesiąc to coraz częściej indyki, których wielu graczom nie chce się nawet przypisywać do konta (o pobieraniu nie wspominając), ale zdarzają się perełki. Jedną z nich jest Diablo 3: Reaper of Souls, które można obecnie pobrać na konsole Xbox bez żadnych opłat. Mowa tutaj o wersji Ultimate Evil Edition (oraz dodatku z Nekromantą, który trzeba pobrać osobno).

Nie do końca wiadomo, czy Diablo 3 w ramach Xbox Live Gold to jakiś falstart promocji, czy jedynie błąd.

Jeśli to promocja, to Microsoft się nią w ogóle nie chwali, ale udało mi się potwierdzić, że pobranie gry za darmo jest możliwe — wystarczy ją ręcznie wyszukać z poziomu konsoli, a sklep Microsoftu do pobrania wymaga jedynie aktywnego konta Xbox Live Gold (czy to samodzielnego, czy to w ramach usługi Xbox Game Pass Ultimate). Mimo to Diablo 3 nie pojawia się na liście gier dostępnych za darmo w ramach subskrypcji w tym miesiącu i nie zostaje przypisane do konta na stałe.

REKLAMA

Czas pokaże, czy mamy tutaj do czynienia z promocją związaną z np. preorderami remastera poprzedniej odsłony cyklu, czy też w sklepie Microsoftu pojawił się jakiś błąd, w wyniku którego gra dostępna jest za darmo. Nie zdziwię się też, jeśli Activision Blizzard próbuje teraz z pomocą Microsoftu odwrócić uwagę od ostatniego skandalu, ale efekt jest taki, że posiadacze Xboksów, w oczekiwaniu na premierę Diablo 2: ResurrectedDiablo 4 i Diablo: Immortal, mogą dziś za darmo mordować demony i inne bezeceństwa na telewizorze w trzeciej odsłonie tegoż cyklu.

Nie zdziwię się przy tym, jeśli Diablo 3: Reaper of Souls będzie grą darmową na Xboksach tylko przez określony czas — a z drugiej strony Diablo 2: Resurrected było jedną z gwiazd ostatniej konferencji Microsoftu poświęconej grom na konsole Xbox, więc kto wie — może to faktycznie prezent-niespodzianka dla subskrybentów Xbox Live Gold? Nie ma co jednak wróżyć z fusów — wysłaliśmy pytania do przedstawicieli marki Xbox w tej sprawie i czekamy na odpowiedź.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA