REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Co nowego w Spotify? Dzięki nowej funkcji nie przegapisz żadnej nowości

Przepastna biblioteka Spotify powiększa się o 50 tys. pozycji każdego dnia. Dzięki nowej funkcji łatwiej będzie nadążyć za premierami.

26.07.2021
16:27
Nowa funkcja Spotify. Już nigdy nie przegapisz nowej piosenki ulubionego artysty
REKLAMA

W Spotify nie brakuje mechanizmów, dzięki którym możemy na bieżąco śledzić ulubionych artystów i nowości w danym gatunku. Możemy obserwować profil danego muzyka czy podcastera, żeby nie przegapić nowości. Możemy też regularnie odwiedzać playlistę „odkryj w tym tygodniu”. W końcu Spotify przysyła nam też powiadomienia, jeśli któryś z naszych ulubionych artystów wydał coś nowego, choć zwykle robi to z opóźnieniem w formie banera „nowa muzyka, w tym od [wstaw wykonawcę] dostępna w Spotify!”.

REKLAMA

Dla prawdziwych melomanów, którzy muszą słuchać premier w dniu premiery, to jednak za mało. Dotąd brakowało w Spotify miejsca, gdzie można by podejrzeć wszystkie nowości na raz, bez szukania po bibliotece. Taka funkcja właśnie trafia do aplikacji.

Co nowego w Spotify?

Funkcja dosłownie nazywa się „co nowego”, a w zasadzie "what's new feed" i jest ni mniej, ni więcej, tylko znaną z wielu serwisów streamingowych i social mediów strefą aktualności. Nowa funkcja będzie miała formę dzwonka, umieszczonego na stronie głównej aplikacji, tuż obok ikony ustawień i ostatnio odtwarzanych pozycji.

Nowa funkcja Spotify class="wp-image-1798852"
Spotify - funkcja "co nowego"

Po dotknięciu dzwoneczka zostaniemy przeniesieni do nowego panelu, w którym będą zgromadzone wszystkie nowości od wykonawców z naszej bliblioteki, z podziałem na muzykę i podcasty. Aby uniknąć bałaganu, funkcja „co nowego” nie będzie pokazywała wszystkich nowości od każdego artysty w bibliotece, lecz tylko tych, których profile obserwujemy.

Nowa funkcja Spotify class="wp-image-1798855"
Nowa funkcja Spotify

Im większe zasoby, tym trzeba większego porządku.

Nowa funkcja Spotify jest bardzo potrzebna, wszak im bardziej obszerna staje się biblioteka serwisu, tym trudniej zapanować nad jej organizacją. Zwłaszcza jeśli niekoniecznie słuchamy muzyki całymi albumami, lecz singlami – wtedy w bibliotece na Spotify może zapanować prawdziwy bałagan, z tysiącami polubionych piosenek, a każda autorstwa kogoś innego. Dokopanie się w tym bałaganie do artystów, których naprawdę cenimy ponad wszystkich innych, może być problematyczne.

REKLAMA

Dzięki nowej funkcji o wiele łatwiej będzie nadążać za premierami ulubionych wykonawców i za nowymi odcinkami podcastów, bo dostęp do nich też nie należy do najbardziej intuicyjnych. Dziś, aby sprawdzić nowe odcinki podcastów, trzeba wejść do biblioteki, wybrać filtr „podcasty i programy” i dopiero wtedy wejść w sekcję „nowe odcinki”. Po aktualizacji Spotify nowe odcinki ulubionych programów będą o kilka dotknięć bliżej.

Funkcja „co nowego” trafi do użytkowników w nadchodzących tygodniach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA