REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nowe buźki od Google'a. Tak wyglądają emoji z Android 12

Android 12 pojawi się na rynku wraz z odświeżonymi emoji. Google wprowadzi nowe emotikony nie tylko do swojego systemu operacyjnego na telefony, ale i do Chrome’a, Gmaila, YouTube’a i reszty produktów i usług.

17.07.2021
11:05
android 12 emoji
REKLAMA

Z okazji światowego dnia emoji kilka wiodących film zdecydowało się odświeżyć swoje emotikony. Microsoft już pokazał te, które trafią do Windowsa i Microsoft 365. Facebook z kolei wprowadza dźwiękowe emoji do Messengera. Chęci zmian nie oparł się też Google.

REKLAMA

Firma oficjalnie zaprezentowała emoji, które trafią do Androida 12 i bazującym na nim innych systemów. Tak jak Microsoft, Google nie ograniczy się tylko do zapewnienia nowych grafik do najnowszego OS-u. Emotki zostaną podmienione również w Chrome OS, a także we wszystkich usługach chmurowych.

Android – nowe emoji. Nowe emotikony też na Gmail, Chat, Chrome OS i YouTube.

Nowe emoji zaczną być widoczne jeszcze w tym miesiącu w pierwszych usługach. Zmiana będzie wdrażana stopniowo kolejnym użytkownikom, na początek w usługach Gmail i Chat. W tym miesiącu nowe emotki otrzyma również Chrome OS. Następny w kolejce jest YouTube i Android.

Jak opowiada na swoim blogu Google, nowe emoji były projektowane z myślą o inkluzyjności oraz czytelności, czasem też musiały być nieco przeprojektowane, by zmienić wydźwięk tejże emotki.

Dla przykładu widoczna wyżej zamaskowana buźka nie jest już smutna. Google, jak twierdzi, uznaje noszenie maseczek jako wyraz uprzejmości i empatii względem innych osób, co zostało odzwierciedlone powyżej.

REKLAMA

Niektóre emoji będą też uwzględniać motyw interfejsu, jaki wybrał użytkownik. Widoczne wyżej emoji zmienia wygląd w zależności od tego, czy użytkownik aktualnie korzysta z jasnego, czy też z ciemnego motywu.

By otrzymać nowe emoji nie jest wymagane żadne działanie od użytkownika. Wszyscy otrzymają je automatycznie w przeciągu najbliższych miesięcy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA