REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Adobe - jak zrezygnować, jak przestać płacić, jak usunąć konto

Nie potrzebujesz już oprogramowania Adobe lub chcesz przerzucić się na inne? Podpowiadamy, jak zrezygnować z usług.

24.06.2021
21:17
adobe jak zrezygnowac jak usunac konto jak przestac placic
REKLAMA

Z tego artykułu dowiesz się:

REKLAMA

Jak zrezygnować z usług Adobe?

Jeśli korzystasz z wersji próbnej lub opłacasz produkty Adobe na podstawie planu indywidualnego, wystarczy, że zalogujesz się  na stronę Konto Adobe, za pośrednictwem linku: https://account.adobe.com/plans, a następnie wybierzesz opcję Zarządzaj planem, po czym w kategorii Informacje o planie klikniesz opcję Anuluj plan. 

Po wykonaniu tych kroków użytkownik powinien wskazać przyczynę anulowania i kontynuować poprzez wybór pola z napisem ,,kontynuuj’’.

Jeśli pole z napisem ,,Anuluj plan’’ jest niewidoczne, należy spróbować jeszcze raz - po upływie doby. Problemy w dostępie do tej opcji mogą pojawić się w przypadku, gdy płatność jest w toku lub płatność z jakichś powodów nie mogła przejść.

Jak przestać płacić za Adobe?

Subskrypcja Adobe stała się zbędnym kosztem, w związku z czym chcesz dowiedzieć się, jak przestać płacić za program. Zgodnie z instrukcjami wskazanymi wyżej, wystarczy, że wybierzesz pole z napisem ,,anuluj plan’’ w kategorii Informacje o planie. 

Istotne jest, żeby znać warunki anulacji subskrypcji. Czas anulowania i rodzaj subskrypcji wpływa na możliwość otrzymania zwrotu. W przypadku, gdy użytkownik zrezygnuje z programu  w okresie 14 dni od dokonania pierwszego zakupu, przysługuje mu prawo do zwrotu całości opłaty.

Jak usunąć konto Adobe?

Konto w programie Adobe można usunąć, pod warunkiem, że użytkownik anuluje wcześniej subskrypcję i na koncie nie będzie można zidentyfikować aktywnej subskrypcji. 

Należy pamiętać, że przed usunięciem konta trzeba zapisać wszystkie pliki obecne w chmurze, gdyz rezygnacja z konta wiąże się z utratą wszekich danych. 

REKLAMA

Kolejnym krokiem do trwałego usunięcia konta jest zalogowanie się na stronie: https://account.adobe.com/privacy, przejście do sekcji ustawienia prywatności, w której  należy znaleźć opcję ,,Usuń konto’’, a następnie wybrać przycisk ,,Kontynuuj’’,  przeczytać komunikaty wyświetlane na ekranie. W przypadku, gdy wyświetli się prośba o opuszczenie organizacji lub anulowanie planu należy wykonać kroki wskazane na ekranie. Na koniec trzeba ostatecznie potweierdzić usunięcie konta poprzez wybranie pola z napisem: Tak, rozumiem i chcę trwale usunąć to konto Adobe, a następnie: Potwierdź usunięcie konta.

Zdjęcie: Sam Kresslein / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA