REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Nie musisz już zamykać Microsoft Teams po pracy. Od teraz to też twój prywatny komunikator

Teams to nowy hit Microsoftu. Usługa do grupowej komunikacji i wspólnej pracy przebojem podbiła wiele firm i szkół, sprawiając niemały kłopot Slackowi, na którym się pierwotnie wzorowała. Od dziś to ma być również komunikator domowy.

18.05.2021
8:08
microsoft teams osobistego
REKLAMA

Microsoft Teams do użytku osobistego powstawał już od długiego czasu i w dość jawny sposób – w formie publicznych beta-testów. Teraz usługa jest już gotowa – tak jak aplikacje webowa, komputerowa i na telefony. Microsoft Teams od dziś może być też wykorzystywany jako komunikator do użytku pozasłużbowego czy pozaszkolnego. Jako komunikator rodzinny, dla paczki znajomych – czy co tam sobie kto wymyśli.

Warto zaznaczyć, że Teams dla użytku osobistego nie ma wydzielonej aplikacji. To oznacza, że użytkownicy znający Teams z pracy czy szkoły będą w interfejsie aplikacji przełączali się między prywatnym a służbowym kontem wedle potrzeby czy wygody. Sprytne – w ten sposób Microsoft teoretycznie daje dużo mniej powodów, by Teams opuszczać i spędzać czas w innych aplikacjach.

Choć popularność usługi wśród zwykłych użytkowników to kwestia co najmniej dyskusyjna. Bo, sami przyznajcie, ilu z was uznało to na tyle potrzebną wam usługę, że już uczestniczyliście w testach wersji zapoznawczej?

Microsoft Teams do użytku osobistego. Komunikator dla rodziny czy grup znajomych. Co potrafi?

Teams zaczynał jako komunikator do rozmów grupowych – nic więc dziwnego, że jest to również bazowa funkcja usługi dla użytkowników indywidualnych. Każdy użytkownik Teams może organizować znajomych w grupy, w ramach której tworząc pokoje do rozmów i mogą odbyć grupową wideorozmowę. Aplikacja pozwala przy tym usadzić rozmówców w różnych wirtualnych pomieszczeniach, jak widać na powyższej animacji.

Podczas grupowych wideospotkań można też prowadzić tekstowy czat, wysyłać sobie nawzajem obrazy, animowane GIF-y czy pliki. Konsumencka wersja usługi Teams obsługuje spotkania o maksymalnej liczbie 300 uczestników.

Jak prawdopodobnie niektórzy wiedzą z pracy, Teams to ogromna platforma, swoisty system operacyjny w chmurze, którego funkcjonalność można rozszerzać za pomocą licznych aplikacji. Ta modułowość na razie nie jest dostępna dla konsumenckiej wersji usługi. Kilka aplikacji jest jednak dostępnych.

REKLAMA

Jest to integracja z pozostałymi usługami Microsoft 365, takimi jak kalendarze Outlooka, zadania z To Do, ankiety z Forms czy dokumenty z Office 365. W sposób, trzeba przyznać, bardzo zgrabny – wszystko wymaga niewielkiej liczby klików i odbywa się z wewnętrznego interfejsu aplikacji.

Co bardzo miłe, Teams jest częścią darmowej wersji Microsoft 365 – nie trzeba opłacać abonamentu. Usługa jest dostępna w formie aplikacji na Androida, iOS-a, iPadOS-a, Windosa, macOS-a, Linuxa i w wersji webowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA