Gry  / Artykuł

Wszystko, co musisz wiedzieć o beta testach The Burning Crusade Classic

Picture of the author

Dość niespodzianie rozpoczęły się beta-testy klasycznych serwerów World of Warcraft: The Burning Crusade. Oczekiwane przez wielu „waniliowe” wersje pierwszego dodatku do WoW zostały otwarte dla chętnych pomóc w testowaniu.

W jaki sposób dostać się do grona testujących?

Każdy, kto gra już co najmniej kilka lat w produkty od Blizzarda, pamięta, że istniała kiedyś opcja na stronie do zarządzania kontem, gdzie można było zapewnić o swojej chęci do uczestnictwa w testach. Ta strona już nie istnieje, a zapisy do testów rozrzucone są po stronach poszczególnych produktów.

W celu zapisania się do testów należy wejść na stronę World of Warcraft Classic i kliknąć napis Opt-in to the Burning Crusade Beta. Przeniesie nas to do sekcji strony z pojedynczym przyciskiem „Opt-In”. Po kliknięciu go zobaczymy ekran potwierdzenia.

Dostaliśmy się do Bety The Burning Crusade Classic. Co teraz?

Zaproszenia do testów, jak to zwykle bywa z dostępem beta w Blizzardzie, jest wysyłane falami. Dziś wysłano pierwszą partię zaproszeń, kolejne będą wysyłane sukcesywnie. Warto wypatrywać maila od Blizzarda z informacją: Welcome to Beta.

Nie musimy klikać nic w mailu. Uruchamiamy klienta Battle.Net i na zakładce World of Warcraft, w miejscu, gdzie wybieramy dostęp do Retail, Classic i PTR, powinna się pojawić opcje The Burning Crusade Classic. Klikamy Instaluj i czekamy.

Po pobraniu klienta gry możemy go od razu uruchomić. Nie ma ekranu wyboru serwera - nie warto też instalować dodatków (add-ons) - na razie nie działają.

Mamy dwie opcje do wyboru - tworzenie postaci na poziomie 1 (co nie ma większego sensu, bo nie dostaniemy się i tak do Outland), bądź postaci z szablonu na poziomie 58. To zapewni nam dostęp do nowych terenów.

Nasza postać po zalogowaniu pojawia się w Blasted Lands - tuż obok mrocznego portalu. Ma przy tym trochę przydatnych drobiazgów w plecaku oraz... jednego wierzchowca. No tak, wtedy trzeba je było nosić jako przedmioty przy sobie!

Mimo że modele w grze są „staroświeckie”, to opcje graficzne są nowoczesne.

Wszystkie opcje dotyczące umiejętności i talentów są oparte na klasycznym systemie drzewa. Mamy 49 talentów do rozdzielenia, lepiej zróbmy to od razu - nasza postać teraz jest bezbronna.

Po wypełnieniu paska umiejętności możemy przechodzić przez Mroczny Portal.

Po wzięciu pierwszej misji lecimy w stronę głównej fortecy naszej frakcji na Outland.

Rozpoczyna się przygoda. Warto pamiętać, że postępy w grze w trakcie bety nie zostaną przeniesione do gry, gdy pojawi się wersja pełna.

Kiedy będzie można zagrać w The Burning Crusade Classic?

Testy beta wskazują, że gra jest na zaawansowanym poziomie produkcji. Blizzard nie udzielił szczegółów: „wkrótce” oraz „w 2021 roku” to jedyne, co wiemy. Ja podejrzewam jednak, że w klasyczną The Burning Crusade zagramy przed wakacjami.

Czy trzeba coś dokupić, aby grać w The Burning Crusade Classic?

Nie, cena gry w klasyczną wersję gry zawarta jest w abonamencie World of Warcraft. Gdy nie jesteśmy zainteresowani graniem w tzw. Retail, nie musimy nawet kupować najnowszego dodatku, czyli Shadowlands.

Czy będę mógł założyć i rozwinąć postać Draenei lub Krwawego Elfa?

Draenei i Krwawe Elfy to nowe rasy dostępne wraz z dodatkiem The Burning Crusade. W odróżnieniu od oficjalnego startu tego dodatku w 2007 roku, gracze przed premierą otrzymają dostęp do nowych ras, aby przygotować się na premierę dodatku.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst