REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

To nie fejk, polska polityczka będzie grywalną postacią w Tekken 7. Wygląda dziwnie znajomo...

W końcu na polskiej arenie politycznej pojawiła się heroina, jakiej potrzebujemy. Taka, która zawalczy o prawo do legalnej aborcji, praworządność i nie okłamie ludu w sprawie wpływów z VAT. Niestety nie w rzeczywistości, a… w bijatyce Tekken 7.

Polska polityczka trafi do popularnej bijatyki Tekken 7
REKLAMA
419 interakcji
dołącz do dyskusji

To nie żart. Bandai Namco Entertainment właśnie wypuściło zapowiedź osiemnastego DLC do popularnej bijatyki Tekken 7. Wprawne oko od razu dostrzeże, że krajobraz wyłaniający się w 18 sekundzie nie przypomina Japonii, a wprawne ucho usłyszy, że choć trailer ukazał się zagranicą, ukazana w nim postać nie mówi w obcym języku.

REKLAMA

Wygląda na to, że w Tekken 7 DLC 18/19 do Kinga, Jina Kazama i Yoshimitsu dołączy… polska polityczka.

Muszę wygrać w imieniu Polski. Kim jest polska polityczka w Tekken 7?

Na krótkim trailerze widzimy wysiadającą z limuzyny, mówiącą po polsku, elegancko ubraną kobietę, do której rozmówca zwraca się per „Pani Premier”.

Gdy tajemnicza kobieta rusza szybkim krokiem w kierunku budynku, widzimy więcej szczegółów. Przypinkę z Orłem Białym na klapie marynarki, jasno-siwe włosy i… bliznę na twarzy. Brzmi znajomo?

Wygląda na to, że w Tekkenie 7 zobaczymy nikogo innego jak… Cirillę z Wiedźmina 3, która - dla tych, którzy w grę nie grali - posiada zdolność przemieszczania się między światami.

W pamiętnej scenie kultowej gry CD Projekt RED Ciri opowiada Geraltowi, jak trafiła do świata, w którym ludzie mają metal w głowach. Oczywiście wtedy chodziło o Cyberpunka 2077, choć na pojawienie się Ciri w nowej grze RED-ów wciąż czekamy. Teraz, z jakiegoś powodu, Ciri (jeśli to naprawdę ona, a nie tylko łudząco przypominająca ją postać), trafi do Tekkena 7 w ramach DLC 18/19, by zawalczyć w fikcyjnym turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Jeśli to naprawdę Ciri, to byłby to drugi raz, gdy postać z Wiedźmina 3 trafia do bijatyki. Geralt z Rivii zagościł już w Soul Calibur VI i wciąż chodzą pogłoski, jakoby miał trafić także do Nintendo Super Smash Bros. Pojawienie się Ciri w Tekkenie 7, do tego jako premier naszego szacownego kraju, to jednak niespodzianka.

Skąd jednak w ogóle Polska w Tekkenie 7? Cóż, być może wynika to z faktu, iż ta seria gier jest u nas niezwykle popularna. Sam twórca Tekkena, Katsuhiro Harada w wywiadzie dla Spider's Web przyznał, iż zaskoczył go kultowy status Tekkena 3 w naszym kraju.

DLC 18/19 do Tekken 7 ukaże się wczesną wiosną.

Naprawdę ważne pytanie jednak brzmi: czy pani premier w Tekken 7 będzie się nazywać Ewa „Kopacz”?

Ok, sam trafię do wyjścia…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA