REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Dostał bana na smartfony, więc Huawei postawił na hodowlę świń

Wraz z przedłużającymi się sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone, firma Huawei coraz odważniej szuka nowych źródeł przychodu. Jej algorytmy sztucznej inteligencji pomogą chińskim farmerom.

19.02.2021
12:32
huawei trzoda chlewna
REKLAMA

Dalsza działalność na rynku telekomunikacyjnym to dla Huaweia nieustannie rosnące wyzwanie. Koncern został oskarżony przez władze Stanów Zjednoczonych o szpiegostwo na rzecz chińskiego rządu, w efekcie amerykańskie firmy – nie licząc kilku wyjątków – mają zakaz współpracy z Huaweiem. To oznacza trudności w pozyskiwaniu układów scalonych, a także brak możliwości oferowania sprzętu z amerykańskim oprogramowaniem takim jak Google Android.

REKLAMA

Huawei nie poddaje się i intensywnie rozwija własne technologie mające zastąpić te od amerykańskich partnerów. Trudno jednak się dziwić, że chiński koncern szuka dodatkowych wpływów. Jak informuje BBC, doświadczenie i wiedzę nabytą przy współpracy z klientami korporacyjnymi Huawei chce wykorzystać w zupełnie nowych branżach. Konkretniej w górnictwie i farmerstwie. Szczególnie w tym drugim.

Trzoda chlewna to dla Huaweia potencjalnie ogromne wpływy. Chiny to największy producent wieprzowiny na świecie.

REKLAMA

Co druga świnia na świecie znajduje się na jednej z chińskich farm. Huawei chce wzmocnić rodzimy przemysł przez jego informatyzację i cyfryzację. Rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję Huaweia mają pomóc w analizie trzody chlewnej, w tym w rozpoznawaniu źródeł potencjalnej zarazy czy do śledzenia stanu zdrowia i kondycji zwierząt.

Technologia Huaweia jest w stanie rozpoznawać świnie po ich ryjach, a także na podstawie danych ze strumieni wideo jest w stanie precyzyjnie monitorować ich aktywność i masę - i rekomendować odpowiednie działania, w tym dietetyczne czy weterynaryjne.

Huawei nie jest jednak jedyny, który nabrał apetytu na świnki. Podobne rozwiązania szykuje rodzima konkurencja, w tym Alibaba i JD.com.

Polub ten tekst na Facebooku. Dzięki!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA