REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie

(Prawie) bez zmian. Wiemy już, jaki aparat będzie miał Samsung Galaxy S21

Do wczoraj o aparacie Samsunga Galaxy S21 wiedzieliśmy tyle, że będzie zamknięty w nowego typu „wyspie”, która całkiem ładnie wygląda, przynajmniej na grafikach promocyjnych. Dziś wiemy już, co owa „wyspa” będzie skrywać.

05.01.2021
11:34
Wiemy już, jaki aparat będzie miał Samsung Galaxy S21
REKLAMA

Samsung zaprezentuje swoje nowe sztandarowe smartfony już za kilka dni, 14 stycznia. I prawdę mówiąc, nie wiem, czy producentowi został choć jeden as w rękawie, którym mógłby nas zaskoczyć w dniu prezentacji, bo o Galaxy S21 wiemy już prawie wszystko. Wiemy:

REKLAMA

Teraz dowiedzieliśmy się również, jaki będzie miał aparat. I podobnie jak z resztą elementów to co najwyżej delikatna ewolucja ubiegłorocznego designu.

 class="wp-image-1536308"

Samsung Galaxy S21 - aparat niemal bez zmian.

W serwisie Voice właśnie pojawiły się grafiki opublikowane przez Evana Blassa, na których widać wyraźnie, w jaki układ optyczny wyposażony będzie nadchodzący Galaxy S21 i S21 Plus oraz Galaxy S21 Ultra.

Jeśli czujecie drobne dejavu, nic dziwnego: to niemal te same cyferki, co w ubiegłorocznych Samsungach.

W Galaxy S21 i S21 Plus zobaczymy następujący układ aparatów:

Samsung Galaxy S21 - aparat nie różni się od Galaxy S20 class="wp-image-1550573"
Źródło: Voice
 • 10 Mpix f/2.2 z przodu
 • 12 Mpix f/2.2 z obiektywem ultrawide
 • 12 Mpix f/1.8 z obiektywem szerokokątnym
 • 64 Mpix f/2.0 z obiektywem telefoto

W Galaxy S21 Ultra zobaczymy natomiast aparaty:

 class="wp-image-1550576"
Źródło: Voice
 • 40 Mpix f/2.2 z przodu
 • 12 Mpix f/2.2 z obiektywem ultrawide
 • 108 Mpix f/1.8 z obiektywem szerokokątnym
 • 10 Mpix f/2.4 z obiektywem telefoto
 • 10 Mpix f/4.9 z obiektywem telefoto

Jedyną zmianą względem poprzednich modeli jest drugi obiektyw telefoto w Samsungu Galaxy S21 Ultra zamiast jednego aparatu 48 Mpix z peryskopowym obiektywem telefoto. Ta zmiana posłuży ulepszeniu jakości dostępnego w telefonie zoomu. Samsung przejechał się dość mocno, oferując 100-krotny zoom jakości tłuczonych ziemniaków w S20 Ultra. Tym razem zamiast cyfrowego przybliżenia dostaniemy dwa fizyczne obiektywy telefoto, które będą miały zupełnie różne ogniskowe. Cały mechanizm przybliżania będzie zaś współpracował z cyfrowym cropem z matrycy 108 Mpix, by uzyskać jak najlepsze efekty zależnie od krotności przybliżenia. Wg nieoficjalnych informacji obiektywy mają oferować 3- oraz 10-krotne przybliżenie.

Choć nie zmienił się sprzęt, zdjęcia mogą być dużo lepsze.

REKLAMA

O ile fizyczne matryce i obiektywy pozostały w większości bez zmian, tak trzeba pamiętać, iż Galaxy S21 wyposażony będzie w nowe procesory: Snapdragona 888 za oceanem i Exynosa 2100 w Europie. Obydwa układy mają zaoferować ogromny przyrost wydajności względem swoich poprzedników, zwłaszcza w zastosowaniu sztucznej inteligencji. Może się więc okazać, że choć hardware pozostał taki sam, tak dzięki większej mocy obliczeniowej i przetwarzaniu obrazu zdjęcia uchwycone Galaxy S21 będą ładniejsze od tych, które produkował Galaxy S20.

Samsung zaostrzył nasz apetyt przed premierą. Ta na szczęście odbędzie się niebawem i z całą pewnością nie omieszkamy sprawdzić, jakie zdjęcia robi Galaxy S21 na tle poprzednika.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA