Social media

Facebook, Messenger i Instagram nie działają w całej Europie

Picture of the author

Coraz więcej osób narzeka dzisiaj na Facebooka. Awaria dotknęła nie tylko portal, ale również komunikator Messenger oraz serwis Instagram.

Z początku wyglądało to tylko na drobny problem, jakie zdarzają się co chwilę, ale przeradza się w większą awarię. Z początku myśleliśmy, że to wina operatorów ale wygląda na to, że winowajcą jest Facebook, ponieważ problemy występują niezależnie od tego, z jakiego dostawy usług się korzysta.

Coraz więcej osób zgłasza, że Messenger nie działa

Wygląda na to, że w wyniku awarii Facebooka ucierpiał przede wszystkim Messenger, który od jakiegoś czasu świruje. Z problemami sam zetknąłem się w ciągu ostatniej godziny wielokrotnie. Zauważyłem, że aplikacja desktopowa co chwile się restartuje, a wiadomości, które próbuję wysłać, nie docierają do odbiorców.

Nie działa wysyłanie wiadomości zarówno z poziomu programu na komputery, jak i aplikacji na smartfony i tablety. Niemożliwe jest również korzystanie z komunikatora poprzez przeglądarkę internetową — zarówno w ramach chatu witrynie Facebooka, jak i poprzez stronę messenger.com. Jak na razie nie wiadomo, ile potrwa awaria i kiedy wszystko wróci do normy.

Facebook i Instagram również nie działają w pełni poprawnie.

W moim przypadku oba te serwisy (jeszcze) działają, ale nie wszyscy mają tyle samo szczęścia W innych serwisach społecznościowych pojawiają się zgłoszenia problemów również z tymi usługami, a potwierdzenie tego można znaleźć w witrynie downdetector.pl.

Rzut oka na mapy występowania awarii wskazuje na to, że nie tylko Polacy są dotknięci tym problemem. Facebook, Instagram i Messenger mają problem w całej Europie, aczkolwiek ogniska awarii widać również na innych kontynentach. Pozostaje mieć nadzieję, by sytuacja szybko wróciła do normy.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst