REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Sprzątanie zdjęć w telefonie wkrótce stanie się wygodniejsze. Wystarczy PC z Windowsem

Microsoft cały czas pogłębia integrację Windowsa z Androidem. Nowa, testowa wersja aplikacji Twój telefon pozwala już nie tylko na wyświetlanie zdjęć z telefonu na Pulpicie, ale również na zarządzanie nimi.

03.11.2020
11:57
Sprzątanie zdjęć w telefonie wkrótce stanie się wygodniejsze. Wystarczy PC z Windowsem
REKLAMA

Już dziś siedząc przy komputerze nie musimy wiedzieć, gdzie znajduje się nasz telefon, by obejrzeć zgromadzone na nim zdjęcia. Przynajmniej jeśli jest to telefon z systemem Android. Zdjęcia te mogliśmy oglądać i w razie potrzeby kopiować do pamięci komputera. Na tym jednak, przynajmniej na razie, koniec.

REKLAMA

Nowa wersja aplikacji, dostępna dla losowo dobranej grupy testerów Windows Insider, istotnie pogłębia integrację z rolką aparatu w telefonie. Zdjęcia można nie tylko zdalnie przeglądać bądź kopiować, ale też i usuwać. Wystarczy klik prawym przyciskiem myszki na zdjęciu bądź przytrzymanie na nim dłużej palca, by wywołać stosowne menu.

 class="wp-image-1483862"
(źródło: WindowsLatest)

Niestety nadal nie jest to pełna integracja systemowa. Zdjęcia z telefonu niezmiennie nie pojawiają się w aplikacji Zdjęcia. Wciąż musimy je ręcznie kopiować bądź synchronizować za pośrednictwem chmury. Sama jednak możliwość wygodnego porządkowania pamięci telefonu przy pomocy dużego wyświetlacza i myszki bądź gładzika jest bardzo mile widziana.

Usuwanie zdjęć z telefonu to nie koniec możliwości aplikacji Twój telefon.

REKLAMA

Nowa wersja aplikacji pozwala również na opcjonalne włączenie jej agenta przy rozruchu systemu. Oznacza to w praktyce, że komputer przy uruchomieniu uruchomi w tle aplikację, by ta na bieżąco synchronizowała informacje z telefonem. Dzięki temu – kosztem pewnej ilości pamięci i kilku sekund czasu przy starcie komputera – gdy wywołamy okno aplikacji, to od razu będzie gotowe do pracy.

Twój telefon to jedna z najdynamiczniej rozwijających się aplikacji w Windowsie. Już dziś zapewnia pełną synchronizację powiadomień z możliwością reagowania na nie z poziomu Centrum akcji, obsługę SMS-ów i MMS-ów, możliwość nawiązywania i odbierania połączeń głosowych oraz na uruchamianie aplikacji z Androida w interfejsie Windowsa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA