REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Na to czekaliśmy. Gameplay z gry Cyberpunk 2077 na PlayStation 4 Pro i PS5

Widzieliśmy już jak Cyberpunk 2077 wygląda uruchomiony na PC z GeForce RTX a także na konsolach Xbox One X i Xbox Series X. Teraz przychodzi czas na najpopularniejszą platformę konsolową na świecie – czyli na PlayStation.

24.11.2020
21:23
cyberpunk 2077 trailer gameplay johnny silverhand
REKLAMA

Do premiery Cyberpunka 2077 pozostało już bardzo niewiele czasu. Gra polskiego studia CD Projekt Red, na którą czeka niemal cały gamingowy świat, pojawi się na serwerach i w sklepach już na początku przyszłego miesiąca. Gra będzie dostępna na PlayStation 4, Xbox One, PC i Stadię. Z czasem ma też doczekać się wersji dedykowanej konsolom Xbox Series i PlayStation 5 – jednak na tych urządzeniach będzie działać od samego początku w ramach trybu zgodności wstecznej.

REKLAMA

To oznacza, że początkowo Cyberpunk 2077 nie wykorzysta w pełni możliwości nowych konsol do gier. Warto jednak mieć na uwadze, że zarówno na Xboksie Series jak i na PlayStation 5 będzie ona działać w rozszerzonym trybie zgodności. Dzięki temu gra będzie wczytywać się znacznie szybciej, spadki w płynności nie powinny się pojawiać, podobnie jak dynamiczne obniżanie rozdzielczości, często stosowane w konsolach mijającej generacji.

Klip przygotowany przez CD Projekt Red pokazuje nam sam początek gry. Możemy się więc przyjrzeć kreatorowi postaci i samemu początkowi przygody, w której bohater przemierza Night City w swoim pojeździe. Nie brakuje też krótkich fragmentów z obrzeży miasta.

Niestety, nadal nie widzieliśmy jak gra wygląda na najtańszych konsolach, a więc na zwykłym PlayStation 4 oraz na Xbox One S i Xbox Series S. Nie zmienia to jednak faktu, że CD Projekt Red wyraźnie pcha stareńkie już maszynki do grania do granic ich możliwości. Materiał z PlayStation 4 Pro wygląda imponująco. Różnic względem PlayStation 5 na pierwszy rzut oka nie ma w zasadzie żadnych – ale właśnie dlatego niecierpliwie będziemy czekać na darmową aktualizację gry, wprowadzającą do niej next-genowe elementy.

Cyberpunk na PlayStation 4 Pro – zrzuty ekranowe z prezentacji.

Cyberpunk 2077 na PlayStation 5 – zrzuty ekranowe z prezentacji.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA