REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 na PS5 będzie darmowy dla posiadaczy wersji na PS4. To już potwierdzone

Wczorajsza informacja o przesunięciu premiery Cyberpunka 2077 była dla wielu rozczarowaniem, ale tym razem mamy dobre wieści. Gra od razu będzie zapewniać wsparcie dla PlayStation 5 i Xbox Series X, a posiadacze wersji na obecne konsole dostaną darmową kopię na konsole nowej generacji.

19.06.2020
10:54
Cyberpunk-2077 pc plyta czy kod pudelko gog
REKLAMA

Cyberpunk 2077 zaczyna być złośliwie określany jako Duke Nukem 2077, co jest nawiązaniem do przekładanej w nieskończoność premiery słynnego Duke Nukem Forever. Ostatnia informacja o kolejnym przesunięciu debiutu Cyberpunka rozzłościła graczy.

REKLAMA

Oczekiwania fanów są wywindowane do nieprawdopodobnych poziomów, z czego doskonale zdaje sobie sprawę CD Projekt RED. Redzi słusznie zakładają, że lepiej nie dotrzymać terminu dając sobie czas na doszlifowanie gry, niż wypuszczać niegotowy produkt. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a można je zrobić tylko jeden raz.

Na horyzoncie pojawiły się jednak bardzo dobre wiadomości.

Jeśli kupisz Cyberpunk 2077 w wersji na konsole obecnej generacji, dostaniesz darmową kopię na konsole nadchodzącej generacji.

 class="wp-image-1168573"

Wczoraj CD Projekt RED odbył czterdziestopięciominutową konferencję z inwestorami. Rozmowa była naszpikowana ciekawymi i ważnymi informacjami na temat premiery gry.

Przełożenie premiery było jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką musieli podjąć deweloperzy. Jednocześnie CD Projekt RED zapewnia, że gra jest ukończona w każdym względzie, zarówno w kwestii mechaniki, jak i zawartości. Przesunięcie premiery jest spowodowane chęcią doszlifowania całości, by zapewnić jak najlepszy odbiór gry już w momencie premiery.

Sesja pytań i odpowiedzi zawiera mnóstwo konkretów. Przede wszystkim, CD Projekt RED nie boi się tego, że data premiery Cyberpunk 2077 będzie bardzo bliska premiery konsol nowej generacji. Studio wykłada tu karty na stół: jeśli kupimy grę w wersji na PlayStation 4 lub Xbox One, dostaniemy darmową kopię na (odpowiednio) PlayStation 5 i Xbox Series X.

Tym samym rozwiązał się problem wielu graczy czekających na konsole nowej generacji.

 class="wp-image-1092357"

Cyberpunk 2077 jest bardzo ważną grą, więc wielu graczy zastanawia się, czy kupić ją na premierę w wersji na obecne konsole, czy może poczekać z zakupem do nowej generacji i wtedy doświadczyć gry w dużo lepszej oprawie. CD Projekt RED ułatwia tę sytuację, bo w każdym scenariuszu zapłacimy za grę tylko raz.

Do tego Redzi zapewniają, że Cyberpunk 2077 będzie zapewniał pełne wsparcie PlayStation 5 i Xbox Series X od dnia premiery. Gra jest przygotowywana z myślą o obu generacjach konsol, przy czym będzie wyglądać dużo lepiej na PlayStation 5 i Xbox Series X. Studio planuje na 2021 r. dużą aktualizację Cyberpunka na konsolach nowej generacji. Będzie ona udostępniona za darmo.

REKLAMA

Cyberpunk 2077 zobaczymy w akcji już 25 czerwca.

CD Projekt RED zapewnia, że przesunięcie premiery gry nie zaburzy zaplanowanego wcześniej przedpremierowego pokazu o nazwie Night City Wire. Mamy na nim poznać mnóstwo szczegółów. Wydarzenie odbędzie się 25 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA