REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Prezentacja Cyberpunk 2077 przesunięta. CD Projekt RED nie chce odwracać uwagi od Black Lives Matter

CD Projekt RED ogłosił przesunięcie prezentacji gry Cyberpunk 2077 na inny termin. Deweloperzy nie chcą odwracać uwagi od protestów w Stanach Zjednoczonych.

02.06.2020
21:13
cyberpunk 2077 night city wire black lives matter
REKLAMA
REKLAMA

Już za kilka dni wedle ustalonych planów miała odbyć się kolejna prezentacja gry Cyberpunk 2077. W ramach wydarzenia online nazwanego Night City Wire mieliśmy dowiedzieć się nieco więcej na temat kolejnej gry polskiego studia odpowiedzialnego za sukces Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tak się jednak nie stanie.

Kolejne informacje na temat gry Cyberpunk 2077 otrzymamy dopiero 25 czerwca 2020 r.

Przedstawiciele firmy CD Projekt RED poinformowali właśnie w serwisie Twitter na oficjalnym koncie gry Cyberpunk 2077, że zaplanowana na wcześniej termin prezentacja Night City Wire nie odbędzie się. Gracze, którzy nie mogą się doczekać kolejnej wycieczki do nocnego miasta, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zdecydowaliśmy się na przeniesienie Night City Wire na 25 czerwca. Nadal nie możemy się doczekać, aż podzielimy się z Wami informacjami na temat CP’77, ale trwa właśnie dużo ważniejsza dyskusja i chcemy, by inni zostali usłyszani. Całym sercem jesteśmy przeciwko rasizmowi, nietolerancji i przemocy. Black Lives Matter — oświadczenie CD Projekt Red (tłum. wł.)

REKLAMA

CD Projekt nie jest przy tym jedyną firmą, która w dobie protestów przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych zdecydowała się na taki krok. Wczoraj zaplanowaną na najbliższy czwartek prezentację gier na konsolę PlayStation 5 odwołała z tego samego powodu firma Sony.

Oprócz tego za ruchem Black Lives Matter wstawiły się również inne korporacje z branży, w tym producenci i wydawcy tacy jak Microsoft (Xbox), Call of Duty, Quantic Dream, Electronic Arts, Ubisoft i Activision Blizzard. CD Projekt dołącza właśnie do tego grona.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA