REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Doczekaliśmy się. Gry na PlayStation 5 zostaną zaprezentowane 4 czerwca

Sony zaprasza na konferencję, która odbędzie się 4 czerwca 2020 r. To już najwyższa pora, by japońska firma pokazała pierwsze gry na PS5.

29.05.2020
17:46
playstation 5 gry na ps5
REKLAMA
REKLAMA

Producenci wiodących konsol do gier utrzymują, że pomimo trwającej pandemii koronawirusa sprzęty nowej generacji dotrą do sklepów na czas. PlayStation 5 i Xbox Series X mają zadebiutować zgodnie z planem przed końcem roku, akurat na Święta Bożego Narodzenia. Nadal jednak jest wiele niewiadomych.

Sama specyfikację PS5 i XSX poznaliśmy już dawno, a Microsoft zdradził, jak będzie wyglądała obudowa Xbox Series oraz dołączany do tej konsoli kontroler. Firma ochoczo opowiada też o wstecznej kompatybilności i ma za sobą pokaz pierwszych 13 gier od studiów zewnętrznych.

Sony do tej pory w kwestii PS5 trzyma jednak karty przy orderach.

Na szczęście czas oczekiwania dobiega powoli końca. Potwierdziły się właśnie krążące od tygodni branżowe plotki i Sony zaprosiło właśnie graczy na cyfrową konferencję poświęconą grom na konsolę nowej generacji, która odbędzie się już 4 czerwca 2020 r. Wydarzenie rozpocznie się o 22:00 i potrwa nieco ponad godzinę.

Nie wiemy co prawda, co dokładnie firma tego dnia zaprezentuje, ale spodziewamy się, że zobaczymy po raz pierwszy PS5 na zdjęciach lub przynajmniej na renderach — a kto wie, może zobaczymy gotową obudowę na filmie. To jednak ciągle spekulacje, a jak na razie wiemy jedynie, jak wygląda pad od PS5.

To, co wiemy na pewno, to fakt, że Sony pokaże za tydzień pierwsze gry na PlayStation 5.

Microsoft swoje tytuły zaprezentuje zaś dopiero w lipcu, ale firma pokazała, jakie gry od studiów zewnętrznych pojawią się na jego nowym sprzęcie, a część z nich trafi na konsolę Sony. Fani jednak najbardziej czekają pewnie na te produkcje na wyłączność — do tej pory widzieliśmy jedynie jedno demo technologiczne oraz startową animację.

REKLAMA

Obecnie w kontekście PS5 plotkuje się o sequelach takich gier jak Marvel’s Spider-Man, Horizon Zero Dawn czy kolejnych odsłonach serii takich jak God of War. Oprócz tego spodziewamy się też zupełnie nowych IP na ich miarę oraz katalogu gier z PlayStation 4.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA