REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wszystkie gry Sony na wyłączność dla PlayStation 5 przywitają cię taką piękną animacją

Sony konsoliduje politykę wydawniczą gier, tworząc parasol spinający wszystkie studia tworzące zawartość na wyłączność dla PS5, opłacane przez japońskiego giganta. Oto PlayStation Studios.

12.05.2020
16:29
PlayStation Studios jak Marvel - animacja przed grą na PS5
REKLAMA
REKLAMA

Każdy kolejny miesiąc przybliża nas do zimowej premiery konsoli PlayStation 5. Nadchodząca platforma oznacza nie tylko wzmożoną pracę inżynierów Sony oraz chińskich fabryk, ale także prace nad nową polityką wydawniczą, zasadami dystrybucji gier i tak dalej. W centrum tego modelu znajdzie się nowe PlayStation Studios.

PlayStation Studios to nowa marka, zwiększająca i tak silną świadomość gier na wyłączność.

Pod parasolem PlayStation Studios zostaną umieszczone wszystkie studia deweloperskie należące do Sony Worldwide Studios - skrzydła wyspecjalizowanego w tworzeniu cyfrowej zawartości dla urządzeń z rodziny PlayStation. W ten sposób gry na wyłączność dla PS5 będą zunifikowane pod jedną, rozpoznawalną dla klienta, łatwą do zapamiętania marką.

Co ciekawe, animacje i loga PlayStation Studios będą się pojawiać również gdy uruchomimy grę Sony na innej platformie. Jeśli w przyszłości będzie się pojawiać więcej portów z PlayStation na PC, tak jak teraz ma to miejsce z Horizon Zero Dawn, takie porty będą sygnowane właśnie marką PS Studios. Podobny zabieg stosuje np. Marvel, którego logo wyświetla się nie tylko przed filmami Marvel Studios, ale również produkcjami Foksa czy Netfliksa.

Porównanie do Marvela nie jest przypadkowe. Również animacja PlayStation Studios będzie się zmieniać z biegiem czasu, wzbogacana o postaci z nowych gier na wyłączność dla PlayStation 5, a później również innych platform do gier. W tym PSVR2.

Pomysł na PlayStation Studios pokazuje, że Sony wciąż wie, co jest kluczowe: gry na wyłączność.

 class="wp-image-1145068"

Microsoft może sprzedawać Xboksa w świetnej cenie, może oferować najlepsze programy lojalnościowe na rynku, ale to grami na wyłączność wygrywa się konsolową rywalizację. Doskonale rozumie to Sony. Doskonale rozumie to Nintendo. Rozumieć zaczyna również Microsoft, dokonując agresywnej polityki zakupowej zespołów deweloperskich, prowadzonej od 2018 r.

Brand PlayStation Studios pozwala sądzić, że Sony jeszcze bardziej zaktywizuje zasoby na tworzenie wysokiej jakości gier na wyłączność. To bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy przez ostatnie lata zachwycali się takimi tytułami jak The Last of Us, Uncharted 4, God of War, Bloodborne, Dayz Gone, Horizon Zero Dawn, Spider-Man czy Death Stranding.

REKLAMA

Animacja PlayStation Studios poprzedzająca uruchomienie gry może być traktowana jako gwarancja przeżycia świetnej przygody. Nowy brand jeszcze silniej utrwali się w świadomości konsumenta, który logo PlayStation będzie utożsamiał z najlepszymi grami dostępnymi na rynku. Oczywiście o ile Sony pozostanie konsekwentne w swoim założeniu, a jakość gier na wyłączność będzie tak samo dobra, jak za czasów PlayStation 4.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA