Sprzęt  / News

Apple Watch Series 6 już oficjalnie - nowy smartwatch Apple’a nie wymaga już iPhone’a do działania

Picture of the author

Apple zaprezentował właśnie kolejną generację swojego smartwatcha. Już wiemy, czego możemy spodziewać się po Apple Watch Series 6.

Zegarki w ofercie Apple’a stały się w ostatnich lat takimi osobistymi asystentami dbającymi o naszą kondycję oraz zdrowie. Nic dziwnego, że prezentacja nowego modelu rozpoczęła się od opisu nowości w postaci diod emitujących światło, które zastępują dedykowany pulsoksymetr. Dzięki temu Apple Watch Series 6 będzie potrafił mierzyć saturację krwi.

Apple Watch stał się przy tym właśnie samodzielnym urządzeniem.

Firma z Cupertino zdaje sobie sprawę, że do tej pory grupa docelowa tej kategorii produktów była dość wąska i postanowił ją właśnie rozszerzyć. Nowa funkcja o nazwie Family Setup pozwoli skonfigurować Apple Watch Series 6 z myślą o członku rodziny.

Firma podpowiada, że można w ten sposób ustawić zegarek z własnym numerem telefonu dzieciom lub dziadkom, którzy nie mają i nie potrzebują swojego telefonu komórkowego. Co istotne, ta funkcja ma działać w Polsce, najpewniej w sieci Orange.

Apple Watch Series 6 — nowości

Nowy smartwatch w ofercie firmy z Cupertino napędza dwurdzeniowy procesor Apple S6 bazujący na znanych z iPhone’a układach Apple Bionic. W urządzeniu znalazł się też nowy ekran, który w trybie Always-on będzie znacznie lepiej widoczny w słońcu.

Wśród nowych funkcji, na które Apple zwraca uwagę, jest wykrywanie wysokości nad poziomem morza, na jakiej aktualnie przebywamy. W oprogramowaniu będzie można podejrzeć, jak ten poziom zmieniał się podczas np. wędrówki po górach.

W systemie watchOS 7 pojawią się przy tym całkiem nowe tarcze, a do sprzedaży trafią zupełnie nowe opaski i bransolety.

Wśród nowych i odświeżonych tarcz znalazły się GMT (wiele stref czasowych naraz), Count-up (stopery), Choreograph Pro (wiele cyferblatów naraz), Typograpgh (wiele różnych fontów), Memoji (twarze ruszają się i reagują na dotyk), Pride (którą można dopasować do ubioru). Pojawiła się nawet jedna przygotowana we współpracy ze znanym artystą.

Tim Cook podczas prezentacji zauważył też, że dzięki modularnej budowie tarcz i aplikacjom firm trzecich można dopasować je do swoich potrzeb i przygotować zupełnie inne tarcze dla surferów, fotografów, lekarzy itp. Pokazane zostało zresztą kilka wzorów takich spersonalizowanych tarcz o bardzo konkretnych zastosowaniu wraz z dobranym pod nie zestawem komplikacji.

Apple Watch Series 6 - design

Tak jak się spodziewaliśmy, Apple nie odświeżył obudowy swojego nowego zegarka i Apple Watch Series 6 wygląda na pierwszy rzut oka tak samo jak Apple Watch Series 5 oraz Apple Watch Series 4. Pojawiły się jednak nowe akcesoria: opaski i bransolety.

Najciekawszą nowością jest jednoczęściowa opaska Solo Loop. Jest ona rozciągliwa i powinna dopasowywać się do każdego nadgarstka bez konieczności jakiegokolwiek zapinania i rozpinania. Oprócz niej pojawi się też pleciona Braided Solo Loop w 5 kolorach.

Przy okazji premiery Apple Watch Series 6 odświeżone zostały opaski będące już wcześniej w sprzedaży. Wśród nich są: skórzany pasek Leather Band, opaska Nike (wraz z tarczą) oraz Hermes Attelage Band (single tour i double tour).

Apple Watch SE

Zgodnie z oczekiwaniami do oferty Apple’a dołączył właśnie nowy Apple Watch SE, który wyposażony został w procesor Apple S5 oraz większość funkcji znanych z modelu Apple Watch Series 6. Będzie on przy tym wyraźnie tańszy od topowego modelu, ale będzie można go kupić jedynie w aluminiowym wykończeniu.

Co istotne, Apple Watch SE będzie dostępne w dwóch rozmiarach (40 mm oraz 44 mm), a każdy z modeli może mieć też opcjonalnie moduł LTE. Dzięki temu urządzenie będzie zgodne z funkcją Family Setup. Nie zabraknie na nim aplikacji oraz wsparcia funkcji takich jak detekcja upadków itp.

Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE — ceny

Nowy topowy zegarek w ofercie firmy z Cupertino, czyli Apple Watch Series 6, został wyceniony w bazowej wersji na 399 dol. Za model Apple Watch SE trzeba będzie zapłacić 279 dol. W ofercie pozostaje też cały czas Apple Watch Series 3 w cenie 199 dol.

Znamy już także Polskie ceny zegarków, które zaczynają się od 1299 zł.

Apple Fitness+

Oprócz nowych urządzeń Apple zapowiedział właśnie start nowej usługi dla osób aktywnych. Abonament o nazwie Apple Fitness+ ułatwi zgubienie nam zbędnych kilogramów i będzie częścią zupełnie nowej subskrypcji o nazwie Apple One.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst