REKLAMA

Uważaj, bo Google zmienia treść maili. Albo to błąd, albo nowy sposób wciskania reklam [AKTUALIZACJA]

To nie jest dobry moment na takie błędy. Usługa Gmail z jakiegoś względu automatycznie przetwarza linki, które wysyłamy odbiorcom. Konkretniej, łącza do spotkania na Zoomie uzupełnia o te do Google Meet.

04.08.2020 10.30
Google Meet zamiast Zoom. Google podmienia linki w Gmailu
REKLAMA

Używasz Gmaila i nie rozumiesz, czemu na ostatnich wideokonferencjach na platformie Zoom pojawiała się tylko część z zaproszonych osób? Pewnie wszyscy chcieli w nich uczestniczyć, ale druga część spotykała się na zupełnie innej, konkurującej z Zoomem platformie. Byli na Google Meet – równie zdumieni, że ciebie tam nie ma.

REKLAMA

Pracujesz zdalnie i masz calla? Gmail zamiast na spotkanie na platformie Zoom odeśle cię do Google Meet. Ku zdziwieniu zapraszającego.

Na skutek usterki (działanie to jest tak głupie, że nie dopuszczam możliwości świadomego działania) usługa Gmail wyszukuje łącza do spotkań na Zoomie w wysyłanej korespondencji, po czym tworzy identyczne spotkanie w konkurującej z Zoomem usłudze Google Meet. O problemie donieśli jako pierwsi czytelnicy serwisu MSPoweruser.

zoom google meet class="wp-image-1314307"

Powyższy zrzut ekranowy przedstawia maila wysłanego przez Gmaila za pośrednictwem aplikacji Microsoft Poczta i Kalendarz. Co oznacza, że zmiana nie jest dokonywana w aplikacji Gmail, a już na serwerze Google’a.

Jest to bez wątpienia działanie mające w nieuczciwy sposób odbierać konkurencji użytkowników… przy założeniu, że jest ono świadome. Szczerze wątpię, bo tak jak Google ma nieco grzechów za uszami, tak nie jest rządzony przez ludzi mało inteligentnych. A przecież na dziś firma jest obiektem wielu postępowań o nadużywanie pozycji rynkowej – prezes Google’a w tej sprawie niedawno zeznawał przed kongresem Stanów Zjednoczonych. Działanie z premedytacją byłoby najzwyczajniej w świecie niemądre.

Aktualizacja tekstu, 18:00, 04.08.2020:

REKLAMA

Otrzymaliśmy komentarz od Google Polska, którego treść publikujemy w całości.

Kalendarz Google od dawna posiada możliwość dodawania różnych usług wideokonferencyjnych do wydarzeń w Kalendarzu. Użytkownicy mogą zdecydować się na korzystanie z Google Meet (poprzednio Hangouts/Hangouts Meet) lub dodać do Kalendarza dodatek od innego dostawcy usług wideokonferencji. Dodatkowo, użytkownicy mogą w ustawieniach Kalendarza włączyć lub wyłączyć automatyczne dodawanie widekonferencji w Google Meet do wydarzeń. Dla klientów korzystających z pakietu G Suite, administratorzy mają pełną kontrolę nad tym z jakich dodatków do wideokonferencji ich organizacje korzystają.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA