REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Taki Surface Duo, ale z tego co masz pod ręką. Apple patentuje łączenie iUrządzeń

Apple zdaje się nadal uważać elastyczne wyświetlacze za technikę niedojrzałą – nadal nic nie wskazuje, by miał ją stosować w swoich produktach. Wyraźnie widzi jednak w pomysłach LG i Microsoftu pewien potencjał – i w ciekawy sposób, choć na razie teoretycznie, go rozwija.

10.03.2020
19:51
Jak połączyć dwa iPhone'y w jedno urządzenie? Apple nad tym pracuje
REKLAMA
REKLAMA

Najnowszym pomysłem producentów telefonów komórkowych wydaje się kreowanie potrzeby na jeszcze większy wyświetlacz niż mamy. Galaxy Fold czy Mate Xs powiększają się do rozmiaru minitabletu. Razr i Galaxy Z Flip to kieszonkowe telefony, które rozkładają swój ekran do wysokości dużego smartfonu. A Surface Duo i V60 ThinQ mają formę otwieranego zeszytu z dwoma wyświetlaczami.

Apple na razie nie eksperymentuje na konsumentach. Wyraźnie nie ma dobrego pomysłu na podczepienie się pod tą nową modę – co nie oznacza, że nie kontempluje paru rozwiązań. Jednym z nich jest opatentowana przez firmę technika łączenia różnych urządzeń, które po takim połączeniu mogłyby funkcjonować jako jedno urządzenie.

Innymi słowy, miałyby wystarczyć dwa iPhone’y by zrobić iPada. A raczej apple’owego odpowiednika Surface Duo.

jak połączyć dwa iphone'y class="wp-image-1102736"

Jak wynika z zauważonego przez AppleInsidera wniosku patentowego Apple’a, producent ten rozważa dodanie do swoich urządzeń czegoś w rodzaju bezpośredniego parowania. Moglibyśmy, na przykład, połączyć za sprawą specjalnego etui dwa iPhone’y w jedno urządzenie z większym ekranem.

REKLAMA

Przy czym to tylko przykład. Etui nie jest wymagane (za to specjalne czujniki informujące o bliskości drugiego urządzenia są konieczne), urządzeń mogłoby być więcej i nie muszą być takiego samego rodzaju – można więc połączyć w jeden ekran MacBooka i Watcha, choć nie jestem do końca pewien w jakim celu.

Patenty mają jednak to do siebie, że zabezpieczają jakiś pomysł przed kopiowaniem, ale też niekoniecznie opisane w nich rozwiązania trafiają do przeznaczonego na rynek produktu. Na razie wiemy, że Apple ma ciekawy pomysł na powiększanie wyświetlaczy w razie jakiejś potrzeby. I, niestety, to w zasadzie tyle.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA