REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Samsung dołącza do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

Zapewnienie nam bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych zadań państwa. Żeby je realizować, trzeba najpierw zebrać drużynę. 

Ministerstwo Cyfryzacji Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie w sprawie współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa podpisali dziś Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Minister Karol Okoński, i Prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim. Na jego mocy firma dołączyła do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie, w którym firmy prywatne i organizacje państwowe pracują wspólnie nad tym, żeby nasza wirtualna rzeczywistość była odpowiednio zabezpieczona.

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie.

To porozumienie, jak również wiele wcześniejszych projektów to dla nas doskonały przykład współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a administracją publiczną. Jesteśmy dumni, że możemy jako lider innowacji wdrażać rozwiązania i przekazywać wiedzę, która zapewni jeszcze większy poziom bezpieczeństwa w naszym kraju – powiedział dyrektor Jacek Łęgiewicz, odpowiedzialny w Samsung Electronics Polska za komunikację korporacyjną.

Uczestnicy rozwijanego przez NASK Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie współpracują ze sobą wzajem, z badaczami NASK i z rządem w kilku obszarach:

  • Informacyjnym – dotyczącym dzielenia się wiedzą o zagrożeniach i incydentach związanych z cyberbezpieczeństwem.
  • Edukacyjnym – wiążącym się ze zwiększeniem zakresu wiedzy o tym, jak bezpiecznie konfigurować i korzystać z urządzeń i usług.
  • Szkoleniowym – zakładającym zwiększenie świadomości administracji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
  • Know-how – obejmującym wymianę informacji o najnowszych narzędziach i rozwiązaniach, które pomagają zwiększyć cyberbezpieczeństwo.
  • Testów i certyfikacji – dotyczącym testowania zabezpieczeń i przygotowywania do certyfikacji cyberbezpieczeństwa.
REKLAMA

Dołączenie Samsunga do programu to ważny krok. Firma ma nie tylko ugruntowaną w Polsce pozycje (jest tu już od dwóch dekad), ale także posiada w naszym kraju jedno z największych na świecie centrów poświęconych między innymi właśnie sprawom zapewnienia bezpieczeństwa.

Cieszymy się, że firma ma w naszym kraju jedno z największych centrów rozwojowo-badawczych na całym świecie. Tym bardziej, że przywiązujemy dużą wagę do kwestii cyberbezpieczeństwa, a innowacje z tego zakresu powstają między innymi właśnie tu, nad Wisłą. Możemy wzmocnić naszą współpracę i poprzez porozumienie zapewnić transfer wiedzy, która umożliwi podnoszenie odporności na cyberzagrożenia i wpłynie na wyższy poziom ochrony danych – deklarował Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa Minister Karol Okoński.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA