REKLAMA

Samsung dołącza do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

Zapewnienie nam bezpieczeństwa jest jednym z kluczowych zadań państwa. Żeby je realizować, trzeba najpierw zebrać drużynę. 

02.10.2019 14.20
Ministerstwo Cyfryzacji Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie
REKLAMA
REKLAMA

Porozumienie w sprawie współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa podpisali dziś Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, Minister Karol Okoński, i Prezes Samsung Electronics Polska Joseph Kim. Na jego mocy firma dołączyła do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie, w którym firmy prywatne i organizacje państwowe pracują wspólnie nad tym, żeby nasza wirtualna rzeczywistość była odpowiednio zabezpieczona.

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie.

Uczestnicy rozwijanego przez NASK Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie współpracują ze sobą wzajem, z badaczami NASK i z rządem w kilku obszarach:

  • Informacyjnym – dotyczącym dzielenia się wiedzą o zagrożeniach i incydentach związanych z cyberbezpieczeństwem.
  • Edukacyjnym – wiążącym się ze zwiększeniem zakresu wiedzy o tym, jak bezpiecznie konfigurować i korzystać z urządzeń i usług.
  • Szkoleniowym – zakładającym zwiększenie świadomości administracji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
  • Know-how – obejmującym wymianę informacji o najnowszych narzędziach i rozwiązaniach, które pomagają zwiększyć cyberbezpieczeństwo.
  • Testów i certyfikacji – dotyczącym testowania zabezpieczeń i przygotowywania do certyfikacji cyberbezpieczeństwa.
REKLAMA

Dołączenie Samsunga do programu to ważny krok. Firma ma nie tylko ugruntowaną w Polsce pozycje (jest tu już od dwóch dekad), ale także posiada w naszym kraju jedno z największych na świecie centrów poświęconych między innymi właśnie sprawom zapewnienia bezpieczeństwa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA