REKLAMA

Nareszcie. Asystent Google po polsku w końcu trafia na iPhone'a

Asystent Google przemówił wreszcie w języku polskim na iPhone'ach. Podpowiadamy, jak z usługi giganta z Mountain View skorzystać na iOS.

05.02.2019 21.33
google assistant iphone ios ipad app store itunes
REKLAMA
REKLAMA

Siri stworzona przez Apple’a ma już 8 lat, a nadal nie szprecha w naszym języku. Cortana od Microsfotu umarła, zanim zdążyła do nas dotrzeć. Alexa od Amazonu ciągle pozostaje poza naszym zasięgiem. Nie oznacza to jednak, że nasze smartfony nie chcą z nami gadać.

Google jako pierwszy z dużych graczy dostrzegł na mapie świata Polskę.

Już wcześniej mogliśmy wydawać polecenia naszym smartfonom w języku polskim w ramach usługi Google Now. Teraz przyszła zaś kolej na znacznie bardziej rozbudowanego Asystenta Google. Z początku mówił on wyłącznie po angielsku.

Po kilku miesiącach betatestów usługa w polskiej wersji językowej została udostępniona niemal wszystkim chętnym. Z początku Google Assistant trafił wyłącznie na smartfony z Androidem, ale Google postanowił nie ograniczać jego dostępności.

 class="wp-image-881707"

Google Assistant na iPhone’a - jak pobrać?

Do tej pory nie było łatwego sposobu, by pobrać Asystenta Google w Polsce na iPhone’y i iPady. Chociaż aktywny był na większości kont Google, co pozwalało włączyć go na smartfonach z Androidem, użytkownicy sprzętów Apple’a musieli albo zakładać dodatkowe konto w zagranicznym sklepie z aplikacjami, albo objeść się smakiem.

Asystent Google na iOS nie jest bowiem częścią aplikacji Google. Aby z niego skorzystać, trzeba pobrać ze sklepu App Store osobną pozycję, czyli program Google Assistant. Ten nie był przez dłuższy czas dostępny po oficjalnej premierze usługi w naszym kraju w polskim App Storze. To się na szczęście wreszcie zmieniło.

Asystent Google na iOS nie jest też tak samo użyteczny, jak na Androidzie.

Google Assistant na Androidzie jest częścią systemu, tak jak Siri na iPhonie. Apple nie pozwala jednak zmienić domyślnego asystenta głosowego (ani żadnej innej domyślnej aplikacji). Rozwiązania firmy z Mountain View jest więc tylko jednym z wielu programów, bez dostępu do wszystkich API, co wiąże się z licznymi ograniczeniami.

asystent google assistant w polsce iphone ipad ios app store itunes store 2 class="wp-image-871693"

Usługi od Google’a nie da się uruchomić w iOS poprzez wypowiedzenie frazy „Okay Google”, tak jak na smartfonach z Androidem. Aby zacząć rozmowę z Asystentem Google, trzeba najpierw uruchomić konkretną aplikację. Na szczęście można to zrobić nie tylko poprzez dotknięcie ikony na pulpicie, ale też przez komendę „Hey Siri, Okay Google”.

REKLAMA

W przypadku systemu Android asystenta można wywołać frazą „Okay Google” i od razu wypowiedzieć zapytanie. Można też uruchomić go bez wypowiadania frazy, czyli poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku Home. Asystent Google na iPhonie ma też inne ograniczenia i w wielu sytuacjach sprawdza się gorzej od Siri, co wynika ze specyfiki systemu iOS.

Asystenta Google dla iOS można pobrać z tego adresu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA