REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy Apple Watch. Nowy design. Nowy rozmiar. Nowe funkcje. Stara cena

Szkoda, że Apple Watch nie współpracuje z Androidem. Bardzo mi się podoba to, w jaki sposób Apple rozwija swoje fitnessowe – i nie tylko – akcesorium. Zobaczmy co nowego w tegorocznej edycji zegarka z watchOS-em.

12.09.2018
19:46
Oto Apple Watch 4. Nowy design. Nowy rozmiar. Nowe funkcje
REKLAMA
REKLAMA

W wzornictwie Apple Watch rewolucji nie będzie. Nadal wyświetlacz tych zegarków przyjmować będzie formę prostokąta zamiast – naturalniejszej dla zegarka zdaniem wielu – okrągłej. Na szczęście same wyświetlacze są większe od dotychczasowych i zaoferują wyższą jakość obrazu przez zwiększenie zagęszczenia pikseli.

 class="wp-image-802705"

Czwarta edycja zegarków Apple’a dostępna będzie w dwóch rozmiarach – z kopertami o rozmiarze 40 mm i 44 mm (do tej pory mieliśmy wybór pomiędzy 38 a 42 mm). Rozdzielczość mniejszego to 384 x 480 pikseli (awans z 312 x 390 pikseli). Wyświetlacz zajmuje też więcej miejsca na całej kopercie. Mimo zmiany rozmiaru zegarek będzie zgodny ze sprzedawanymi do tej pory bransoletami.

Nowy rozmiar przynosi za sobą zmiany w interfejsie.

WatchOS zaoferuje nowe ekrany główne, zorientowane na poszczególne zainteresowania. Zmodyfikowano też te istniejące, by mogły prezentować więcej informacji – w tym od aplikacji firm trzecich, dzięki przygotowanemu do tego stosownemu API. Firmy trzecie również będą mogły tworzyć własne ekrany główne dla nowego zegarka.

 class="wp-image-802717"

Poprawiono też działanie korony, która teraz zapewnia haptyczne informacje zwrotne. Głośnik zegarka ma też większą moc, a nowa konstrukcja koperty ma również zapewnić większą sprawność wbudowanych w zegarek anten.

Fitness przede wszystkim w Apple Watch 4.

Jedną z najfajniejszych dróg ewolucji, jaką obrał Apple Watch od momentu swojej premiery, jest jego nastawienie na pilnowanie naszego zdrowego trybu życia. Do nowości wprowadzonych do Apple Watch 4 należy czujnik UV, który informuje nas o aktualnym natężeniu promieniowania ultrafioletowego. Do tej pory informacje te można było odczytać wyłącznie z najbliższej stacji pogodowej za pośrednictwem Internetu.

 class="wp-image-802738"

Zegarek ostrzeże też nas o niepokojącym zmniejszeniu naszego tętna oraz jak wykryje poważne zaburzenia w pracy serca. Będzie też pierwszym zegarkiem Apple’a, który zapewni swojemu posiadaczami funkcję elektrokardiogramu.

Szybsza praca, rzadsze  ładowanie. A także nowe funkcje.

Apple Watch serii czwartej został wyposażony w nowy procesor, 64-bitowy i dwurdzeniowy. Ma być on dwukrotnie wydajniejszy od stosowanego do tej pory. Zwiększono też dokładność akcelerometru i żyroskopu – dzięki temu ostatniemu zegarek potrafi wykryć moment, w którym się przewracamy. Jeżeli po minucie nie zaczniemy się ruszać po upadku, zegarek automatycznie wyśle informacje o naszym położeniu służbom ratowniczym.

 class="wp-image-802762"

Apple Watch 4 ma nam zapewnić 18 godzin pracy bez konieczności podłączania go do ładowarki lub 6 godzin aktywnego monitorowania treningu.

Ceny bez zmian. W sprzedaży od najbliższego piątku.

REKLAMA
 class="wp-image-802774"

Wedle oczekiwań, Apple Watch czwartej generacji po prostu zastępuje aktualnie oferowany zegarek trzeciej generacji. Będzie dostępny jak zawsze w różnorodnych wersjach stylistycznych. Za 399 dol kupimy jego podstawową wersję, a za 499 dol. tę większą. Niestety, w Polsce zabraknie wersji z modułem LTE.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA