REKLAMA

iPhone X za 1 euro i fałszywa strona polskiego portalu technologicznego - tak oszuści wyciągają pieniądze

Czytelnik Robert podesłał nam na Facebooku informację o niewiarygodnie korzystnej promocji, w której Polacy mogą zakupić nowego iPhone’a X za 1 euro. Informację tę rzekomo podał serwis Gazeta.pl Next. Okazało się, że strona serwisu technologicznego została podrobiona.

09.04.2018 20.30
iphone x
REKLAMA
REKLAMA

Oszuści tym razem dobrze się przygotowali. Wykonali podrobioną wersję witryny polskiego serwisu technologicznego - podszyli się pod bardzo dobrze znaną internautom markę Gazeta.pl. Link do fałszywej strony internetowej jest rozpowszechniany za pomocą Facebooka - jako post sponsorowany.

 class="wp-image-713406"

Oszuści wymyślili też powód, dla którego Apple miałby zacząć sprzedawać iPhone’y X za 1 euro - standardowo cena tego modelu zaczyna się od 4979 zł:

Aby potwierdzić wiarygodność tych rewelacji oszuści zmyślili i opisali historię Polaka, który zakupił telefon Apple za 1 euro:

Aby rozwiać wątpliwości podejrzliwych interneutów oszuści jeszcze raz wcieli się w dziennikarzy Gazeta.pl Next i poinformowali czytelników, że redakcyjny zespół osobiście zweryfikował promocję zamawiając w niej iPhone’a X - na dowód tego w artykule zamieszczono jego zdjęcie.

Na końcu publikacji zamieszczono aktualizację, która ma wywoływać u czytelników poczucie uciekającej sprzed nosa okazji:

Pod fałszywym artykułem wyświetlane są liczne komentarze zamieszczone rzekomo przez osoby, które skorzystały z tej promocji i otrzymały iPhone’y X za 1 euro.

Na czym polega oszustwo?

Po kliknięciu w jeden z wielu linków w tekście zostajemy przeniesieni na stronę z informacją o promocji, gdzie musimy wypełnić formularz składający się z podstawowych danych osobowych oraz adresu. Następnym krokiem jest wypełnienie danych do płatności internetowej.

 class="wp-image-713409"

Jeśli ktoś wypełni ten formularz, to przekaże dane swojej karty oszustom i prawdopodobnie dość szybko z jego konta zaczną znikać pieniądze.

PS Spider’s Web poinformował o tej próbie oszustwa redakcję serwisu Gazeta.pl oraz policję.

AKTUALIZACJA #1: Rafał Hirsch, redaktor naczelny next.gazeta.pl, przesłał do redkacji Spider's Web oświadczenie:

AKTUALIZACJA #2: Skontaktował się z nami internauta, który nabrał się na opisane wyżej oszustwo i podał w formularzu swoje dane oraz dane karty płatniczej. Na razie nie zauważył, aby z jego konta zniknęły pieniądze - zaleciliśmy mu zawieszenie w Banku karty płatniczej, z której skorzystał na stronie oszustów.

REKLAMA
 class="wp-image-713586"

Na podany adres email otrzymał jednak wiadomość, która sugeruje, że w jego imieniu założono konto w serwisie Radiuniverse. Obecnie może korzystać z 7-dniowego okresu próbnego. Istnieje ryzyko, że po tym czasie usług zacznie naliczać opłaty. Próba anulowania subskrypcji w tej usłudze wymaga - uwaga, uwaga - podania swoich danych łącznie z danymi karty płatniczej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA