RTV / News

Polska policja pokazała, jak wygląda piracki serwis VOD od środka

204 interakcji
dołącz do dyskusji

Twórcy kolejnego polskiego serwisu, który pozwalał oglądać płatną telewizję przez internet za darmo z wykorzystaniem nielegalnego streamingu online, mają problemy z prawem. Policja pochwaliła się właśnie materiałami z zatrzymania trzech mężczyzn, który zrobili sobie z piractwa lukratywny biznes.

Twórcy pirackich serwisów wideo nie mają łatwego życia. Polska policja aktywnie walczy z osobami, które zarabiają na nielegalnym udostępnianiu w internecie filmów, seriali i transmisji z linearnej telewizji. Policjanci z Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością i Przestępczością Gospodarczą KWP mogą pochwalić się kolejnym sukcesem.

telewizja online policja zatrzymanie lublin 1

Ile można zarobić na piractwie? Telewizja online i 3,5 mln zł.

Zatrzymano właśnie trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty „nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu”. Szacunki wskazują na to, że podejrzani mogli na pirackim procederze osiągnąć korzyści na poziomie 3,5 mln zł.

Policja nie informuje, o który dokładnie piracki serwis chodzi. W komunikacie pojawiła się jedynie wzmianka, że „w ofercie było ponad 160 kanałów telewizyjnych”, a piraci udostępniali płatne transmisje z wykorzystaniem streamingu. Podobno „była to najszersza oferta udostępniania telewizji w sieci Internet”.

Streaming

KWP: Cios w piracki serwis streamingowyPolicjanci z KWP w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn, którym przedstawiono zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. W ofercie było ponad 160 kanałów telewizyjnych. Szacujemy, że na nielegalnym procederze podejrzani mogli osiągnąć korzyści sięgające blisko 3,5 mln zł. Zabezpieczyliśmy serwery, komputery, dekodery, tablety, telefony oraz ponad 60 nośników pamięci. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.Policjanci z Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością i Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie w minionym tygodniu, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie, prowadzili czynności w trzech województwach: dolnośląskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim. Przeszukania prowadzone były w związku z nielegalnym udostępnianiem sygnału telewizyjnego płatnych kodowanych telewizji cyfrowych.STREAMING to usługi, które pozwalają za pośrednictwem internetu na oglądanie telewizji, filmów online oraz słuchanie muzyki lub audycji radiowych. Nie jest do tego wymagane ściągnie plików na komputer użytkownika, dostawca wysyła treść w postaci transmisji online.Jak wynika z ustaleń policjantów i prokuratury sprawcy za pośrednictwem strony internetowej streamowali sygnał niemal wszystkich kanałów telewizyjnych udostępnianych zarówno przez płatne telewizje cyfrowe jak i telewizję państwową. Na wymienionej stronie udostępniali za pośrednictwem sieci Internet ponad 160 kanałów telewizyjnych. Była to najszersza oferta udostępniania telewizji w sieci Internet. Oferta kanałów telewizyjnych polegała na darmowym udostępnieniu sygnału tylko przez określony czas, później osoba zainteresowana, by mieć do nie dostęp musiała wykupić konto i dokonać opłaty. Uzyskane z tego procederu środki finansowe były inwestowane w dalszy rozwój przestępczego procederu oraz w firmy zagraniczne i polskie, których byli właścicielami. W ubiegłym tygodniu efekty pracy operacyjnej oraz procesowej pozwoli na pierwsze zatrzymania. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 42 i 57 lat. To mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Zatrzymani doprowadzeni zostali do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Szacujemy, że na nielegalnym procederze podejrzani mogli osiągnąć korzyści sięgające blisko 3,5 mln zł. Podczas przeszukań zabezpieczyliśmy: 12 komputerów, 9 serwerów, tablety, dekodery, telefony, ponad 60 nośników pamięci w postaci dysków twardych i pendrivów oraz szereg dokumentacji. Ustalamy skalę przestępczego procederu. R.L.R

Posted by Policja Lubelska on 15. januar 2018

Kim są podejrzani o prowadzenie pirackiego serwisu VOD?

O stworzenie serwisu i zarabianie na nim podejrzani są trzej mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku 30, 42 i 57 lat. Ich sposobem na zarabianie było udostępnianie użytkownikom nielegalnej transmisji telewizyjnej online za darmo przez pewien czas. Potem trzeba było wykupić abonament.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a działania, w wyniku których zatrzymano mężczyzn, prowadzone były w trzech województwach: dolnośląskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim.

telewizja online policja zatrzymanie lublin 1

Policjanci z KWP w Lublinie zabezpieczyli podczas akcji „12 komputerów, 9 serwerów, tablety, dekodery, telefony, ponad 60 nośników pamięci w postaci dysków twardych i pendrivów oraz szereg dokumentacji”.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst