RTV  /  News

Polska policja pokazała, jak wygląda piracki serwis VOD od środka

telewizja online policja zatrzymanie lublin
204 interakcji
dołącz do dyskusji

Twórcy kolejnego polskiego serwisu, który pozwalał oglądać płatną telewizję przez internet za darmo z wykorzystaniem nielegalnego streamingu online, mają problemy z prawem. Policja pochwaliła się właśnie materiałami z zatrzymania trzech mężczyzn, który zrobili sobie z piractwa lukratywny biznes.

Twórcy pirackich serwisów wideo nie mają łatwego życia. Polska policja aktywnie walczy z osobami, które zarabiają na nielegalnym udostępnianiu w internecie filmów, seriali i transmisji z linearnej telewizji. Policjanci z Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością i Przestępczością Gospodarczą KWP mogą pochwalić się kolejnym sukcesem.

telewizja online policja zatrzymanie lublin 1

Ile można zarobić na piractwie? Telewizja online i 3,5 mln zł.

Zatrzymano właśnie trzech mężczyzn, którym postawiono zarzuty „nielegalnego rozpowszechniania sygnału płatnych telewizji cyfrowych czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu”. Szacunki wskazują na to, że podejrzani mogli na pirackim procederze osiągnąć korzyści na poziomie 3,5 mln zł.

Policja nie informuje, o który dokładnie piracki serwis chodzi. W komunikacie pojawiła się jedynie wzmianka, że „w ofercie było ponad 160 kanałów telewizyjnych”, a piraci udostępniali płatne transmisje z wykorzystaniem streamingu. Podobno „była to najszersza oferta udostępniania telewizji w sieci Internet”.

Kim są podejrzani o prowadzenie pirackiego serwisu VOD?

O stworzenie serwisu i zarabianie na nim podejrzani są trzej mieszkańcy województwa dolnośląskiego w wieku 30, 42 i 57 lat. Ich sposobem na zarabianie było udostępnianie użytkownikom nielegalnej transmisji telewizyjnej online za darmo przez pewien czas. Potem trzeba było wykupić abonament.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, a działania, w wyniku których zatrzymano mężczyzn, prowadzone były w trzech województwach: dolnośląskim, zachodniopomorskim oraz wielkopolskim.

telewizja online policja zatrzymanie lublin 1

Policjanci z KWP w Lublinie zabezpieczyli podczas akcji „12 komputerów, 9 serwerów, tablety, dekodery, telefony, ponad 60 nośników pamięci w postaci dysków twardych i pendrivów oraz szereg dokumentacji”.