REKLAMA

Oto najlepsze gry i aplikacje na Androida. Google prezentuje listę

Google przyznało nagrody za najlepsze gry i aplikacje na Androida. Oto "The Best of 2017" w Google Play.

01.12.2017 13.27
najlepsze gry i aplikacje na androida 2017
REKLAMA

Lista najlepszych gier i aplikacji została przygotowana w oparciu o opinie ich użytkowników. Tak więc Google nie kierował się liczbą pobrań danego produktu, a subiektywną oceną ich jakości. To tak gwoli wstępu, gdybyście zastanawiali się, jakim cudem poniższe listy wyglądają tak, jak wyglądają.

REKLAMA

Najlepsza aplikacja w Sklepie Google Play - Socratic

najlepsze gry i aplikacje na androida 2017

Wielka szkoda, że Socratic nie jest dostępna w polskiej wersji. W dużym skrócie: aplikacja to podręczny asystent, który pomaga w odrabianiu zadanych prac domowych. Radzi sobie z takimi przedmiotami jak matematyka, nauki ścisłe (w amerykańskich szkołach występują jako przedmiot o nazwie 'science'), historia (amerykańska rzecz jasna), biologia, chemia, ekonomia i angielski.

W większości przypadków, jedyne co musi zrobić użytkownik, żeby otrzymać odpowiedź na pytanie lub rozwiązanie zadania matematycznego, to wykonać zdjęcie danej strony w swoim podręczniku, czy zeszycie. Resztą zajmie się sztuczna inteligencja opracowana przez twórców aplikacji.

Socratic oferuje dodatkowo wbudowane funkcje społecznościowe, dzięki którym uczniowie mogą konsultować wybrane zagadnienia ze swoimi znajomymi ze szkoły. Najważniejsza jest jednak automatyzacja odrabiania prac domowych. Sam nie wiem, czy żałuję, że za moich szkolnych czasów nie było takiego narzędzia.

Najpopularniejsze aplikacje 2017 r. w Google Play to:

Oprócz nagrody dla Socratic, Google nie zapomniało też o przygotowaniu tegorocznej listy najpopularniejszych aplikacji. Oto one:

  • Photo Editor – Beauty Camera & Photo Filters - zestaw upiększających filtrów, dzięki którym człowiek może zrobić się piękniejszym, niż jest w rzeczywistości. Obecność tej aplikacji na liście w ogóle mnie nie dziwi.
  • What The Forecast?!! - całkiem zabawna aplikacja, która wyświetla aktualną prognozę pogody ze śmiesznym komentarzem. Szkoda, że dostępna jest tylko po angielsku.
  • Boomerang - usługa VOD, w której znajdziecie ponad 1000 klasycznych kreskówek, takich jak Scooby-Doo, Popeye, czy Wacky Races. I znowu: szkoda, że dostępna jest tylko po angielsku.
  • TopBuzz Video: Viral Videos, Funny GIFs &TV shows - agregator viralowych treści, zabawnych gifów i innych śmiesznych rzeczy.
  • Yarn – Chat Fiction - Całkiem ciekawy pomysł. Yarn to zbiór fikcyjnych opowiadań, wyświetlanych w formie rozmów tekstowych. Twórcy aplikacji uznali, że ludzie tak bardzo lubią podglądać życie innych, że zadowolą się nawet zmyślonymi historiami.

Najlepsza gra 2017 r. w Google Play - CATS: Crash Arena Turbo Stars

najlepsze gry i aplikacje na androida 2017

Studio ZeptoLab ma już na swoim koncie takie hity, jak Cut the Rope i King of Thieves. CATS to gra sieciowa, w której budujemy sobie robota do walki z konstrukcjami naszych żywych przeciwników.

Co ciekawe, w recenzjach wielu polskich użytkowników przewija się opinia, że gra wymaga dopracowania. No, ale skoro Google twierdzi, że to najlepsza, tegoroczna gra na Androida to pewnie tak jest.

Najpopularniejsze gry na Google Play w 2017 r. to:

  • Super Mario Run - Nintendo dopięło swego. Mario pobił mobilny świat Androida i szczerze mówiąc, to w ogóle mnie to nie dziwi. Co prawda gra jest uproszczona do granic możliwości, ale i tak sprawia całkiem sporo frajdy.
  • Bubble Witch 3 Saga - dla mnie to bardziej rozbudowana wersja Bejeweled, czyli logiczno-zręcznościowa układanka z kolorowymi kamykami w roli głównej. Zanim przewrócicie oczami, z doświadczenia wiem, że gry tego typu potrafią człowieka cholernie wciągnąć.
  • Magic Tiles 3 - mobilny klon Guitar Hero. Nie słyszałem wcześniej o tej produkcji, ale wygląda bardzo fajnie. Co prawda nadal wydaje mi się, że zamiast poświęcać czas na gry tego typu, o wiele lepiej nauczyć się grać na prawdziwym instrumencie. No, ale jak widać, jestem w mniejszości.
  • CATS: Crash Arena Turbo Stars - z jakiegoś powodu Google postanowiło wymienić ten tytuł dwukrotnie. Opis CATS znajdziecie powyżej.
  • Ballz - Arkanoid wiecznie żywy. Nie wiem co jeszcze napisać o grze, która polega na niszczeniu przesuwających się w dół kwadracików za pomocą piłeczek.

Pełną listę wyróżnionych produkcji na Google Play znajdziecie na blogu Google.

REKLAMA

Zobacz również: Najpopularniejsze aplikacje na Androida [TOP 5]

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA