Operatorzy  / Lokowanie produktu

Plus Internet LTE: dla tych, którzy nie chcą żyć w jednym miejscu

273 interakcji
dołącz do dyskusji

Lubicie remonty? Ja też nie przepadam. Szczególnie tych kompleksowych, podczas których najlepiej być na miejscu, żeby patrzeć ekipie fachowców na ręce. W ostatnim miesiącu musiałem to jednak zrobić, przez co pojawił się następujący problem: jak mam pracować zdalnie, skoro w domu, który remontowałem, nie miałem żadnego dostępu do internetu?

Internet LTE na ratunek

Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości, zdecydowałem się na wypożyczenie rutera z internetem mobilnym LTE. Raz, że internet był mi potrzebny do pracy, dwa, że w tym remontowanym domu przez większą część roku chce mieszkać moja mama. Przez większą część, czyli nie na stałe. Zimowe miesiące chce nadal spędzać w mieszkaniu, w Warszawie. Stały dostęp do internetu, nieprzypisany do konkretnego adresu zamieszkania, jest w jej przypadku koniecznością.

Internet mobilny może mieć skrajne opinie u klientów. Na ten sam abonament jeden użytkownik może złorzeczyć, a drugi nie będzie chciał nawet myśleć o jakiejkolwiek innej ofercie. Wszystko zależy od miejsca, w którym będą z niego korzystać abonenci.

Sprawdź zasięg przed podpisaniem umowy.

plus internet lte
Jedyne, czego brakowało mi do szczęścia to mobilny ruter. Na szczęście, po podpisaniu umowy, takowy dostanę.

Dlatego też Plus udostępnia program testowy swoim klientom. Ruter oraz kartę SIM z internetem LTE otrzymujemy na dwa tygodnie (zamawiając przez internet, okres wydłuża się do 15 dni), a cała operacja kosztuje nas 9 zł.

Jeśli wszystko będzie działać tak, jak chcemy, to korzystamy dalej. Jeśli nie, wystarczy zwrócić sprzęt i poszukać sobie innej opcji. Proste i wygodne rozwiązanie. W moim przypadku sprzęt co prawda zwróciłem, ale nie planuję rozglądać się za innym operatorem. Umowę z Plusem podpiszę prawdopodobnie w marcu przyszłego roku. Do tego czasu dom będzie niezamieszkany, więc nie było sensu podpisywać umowy wcześniej.

Ja byłem zadowolony.

Przez te 15 dni pracy (i rozrywki) na mobilnym łączu LTE wszystko działało tak jak powinno. Strony internetowe ładowały się szybko, pobieranie plików było błyskawiczne, a filmy oglądane na HBO GO  i YouTubie odtwarzały się płynnie w rozdzielczości FullHD. Jedyne, co mi przeszkadzało, to... stacjonarny ruter. Wiecie, człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do luksusu, więc wolałbym być niezależny od gniazdek elektrycznych. No, ale to już czepianie się. Po podpisaniu umowy wybiorę sobie taki ruter, jaki będę chciał.

Ceny mobilnego internetu od Plusa są bardzo atrakcyjne.

plus internet lte

Dostępne są paczki o wielkości 40 GB, 70 GB i 90 GB i darmowy dostęp do LTE bez limitu danych w cenie odpowiednio 49,99 zł, 69,99 zł i 89,99 zł za miesiąc. Korzystając ze zniżek w ramach pakietów smartDOM można obniżyć koszty do poziomu 25 zł, 35 zł i 45 zł.  Możemy zdecydować się też na niższy pakiet 20 GB za 29,99 zł. Jeżeli zdecydujemy się na zakupy online to dodatkowo dostaniemy 10 GB więcej i 3 miesiące abonamentu gratis.

Jeszcze nie wiem, na który pakiet się zdecyduję. Łączona oferta smartDOM jest bardzo atrakcyjna. Z drugiej strony, moja mama odkąd odkryła oglądanie filmów przez internet, prawie w ogóle nie ogląda telewizji. Dlatego też nie wiem, czy nie ograniczymy się wyłącznie do abonamentu na mobilny internet.

Zanim się zdecydujesz, przetestuj.

W moim przypadku, zasięg LTE sprawdził się doskonale. W twoim, sytuacja może wyglądać zgoła inaczej. Żaden polski operator nie jest w stanie zagwarantować doskonałego zasięgu swojej sieci we wszystkich punktach na mapie Polski. Plus na szczęście podchodzi do tego bardzo fair i przed podpisaniem umowy pozwala swoim potencjalnym klientom na samodzielne sprawdzenie możliwości swojego bezprzewodowego internetu.

Takie podejście bardzo mi się podoba. A że w moim przypadku wszystko działało tak jak powinno, nie widzę powodu, żeby odzywać się do konkurencji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst