REKLAMA

Bank Pocztowy odkrył internet. We wrześniu rusza EnveloBank - bankowość dla młodych

EnveloBank to nowa marka Banku Pocztowego, która stworzona została głównie z myślą o młodych, niezależnych użytkownikach oczekujących w pełni internetowej obsługi swojego konta. Konta w EnveloBank będzie można zakładać już od września.

22.08.2017 18.55
envelobank oferta
REKLAMA
REKLAMA

Nowa marka to tylko nowe opakowanie. Tak naprawdę konta obsługiwane będą przez Bank Pocztowy, który widocznie nie budzi pozytywnych skojarzeń wśród młodych ludzi. W pełni internetowa kampania reklamująca nową markę ma to zmienić. Ale zamiast analizować strategie marketingowe przejdźmy do konkretów.

EnveloBank: oferta dla młodych.

envelobank oferta class="wp-image-585894"

Podstawowym kontem oferowanym klientom EnveloBanku będzie rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z dołączoną kartą debetową Visa. Opłata za plastik wynosić będzie 5 zł miesięcznie, jednak jest to tzw. opłata warunkowa, której klienci unikną bez większego wysiłku. Wystarczy, żeby co miesiąc na rachunek użytkownika wpływało 1000 zł i wykonywał on jedną transakcję w miesiącu. Po spełnieniu tych warunków korzystanie z konta staje się w zasadzie darmowe.

Na terenie kraju nie zapłacimy też ani złotówki za skorzystanie z dowolnego bankomatu. Jeśli chodzi natomiast o korzystanie z bankomatów za granicą, najbardziej opłaca się wykupienie abonament za całe 5 zł, żeby korzystać z nich bez obaw o dodatkowe koszty.

A co z płatnymi usługami? Każdy automatyczny przelew natychmiastowy kosztować będzie teoretycznie 5 zł. Teoretycznie, bo wystarczy że zlecenie wystawimy korzystając z aplikacji mobilnej, dzięki czemu będzie ono o połowę tańsze.

envelobank oferta class="wp-image-585892"

Aplikacja mobilna pozwoli na jeszcze jedną, bardzo fajną rzecz. Dzięki niej użytkownik będzie mógł zeskanować dowolną fakturę i tym samym przesłać ją do swojego systemu bankowości internetowej. Zeskanowane faktury zostaną automatycznie przekonwertowane do formatu zwykłego przelewu, a dodatkowo będzie można wysłać je od razu mailem do klienta.

Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem, które ma przyciągnąć młodych ludzi do korzystania z oferty EnveloBanku ma być możliwość eksportu wydarzeń z kalendarza w aplikacji mobilnej do Kalendarza Google. Z opcji tej na pewno skorzysta jakiś procent freelancerów.

Programy lojalnościowe w EnveloBank są mało ekscytujące.

Klientom EnveloBanku na razie oferowane będą całe dwa programy tego typu. Pierwszy to stary dobry Visa Oferty, z którym zapewne mieliście już styczność. Drugi jest trochę ciekawszy. Jak przystało na własność Banku Pocztowego, EnveloBank oferować będzie swoim klientom program zwrotu gotówki za korzystanie z usług Poczty Polskiej.

„EnveloBonus za e-zakupy” pozwoli na odzyskanie 2 zł za każdą zarejestrowaną przesyłkę w Poczcie Polskiej. Wystarczy, że podamy jej numer. Program ten ma jednak swoje ograniczenia. W ciągu roku, w ten sposób będzie można odzyskać maksymalnie 200 zł.

Czego zabraknie w momencie debiutu EnveloBanku?

envelobank oferta class="wp-image-585895"

Lista jest dłuższa, niż Bank Pocztowy zapewne by sobie życzył. Po pierwsze, zabraknie systemu płatności BLIK. Wprowadzenie go jest w planach, ale nie stanie się to wcześniej, niż w II kw. 2018 r. Zapomnijcie też o kartach HCE, czy współpracy z usługą Android Pay. Osoby, które często wyjeżdżają za granicę na pewno rozczarowane będą też tym, że w EnveloBanku zabraknie obsługi produktów walutowych. Chociaż Bank Pocztowy zapewnia, że zarówno kantor, jak i konta walutowe w końcu zostaną udostępnione klientom EnveloBanku. Kiedy? „W późniejszym terminie”.

Kolejny bank w Polsce to świetna wiadomość dla konsumentów.

Startowa oferta EnveloBanku nie jest prawdopodobnie najbardziej korzystną ofertą bankową w Polsce. Nie znaczy to, że nie powinniście zainteresować się nowym graczem na rynku. W końcu w interesie Banku Pocztowego jest to, żeby do swojej nowej „usługi” przekonać jak największą liczbę klientów.

REKLAMA

Być może te bardziej atrakcyjne promocje związane z otworzeniem konta w EnveloBanku pojawią się jakiś czas później. Jeśli któraś z nich wyda nam się szczególnie atrakcyjna, na pewno o niej napiszemy.

*Grafiki jako pierwszy udostępnił serwis Bankier.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA