REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bank Pocztowy odkrył internet. We wrześniu rusza EnveloBank - bankowość dla młodych

EnveloBank to nowa marka Banku Pocztowego, która stworzona została głównie z myślą o młodych, niezależnych użytkownikach oczekujących w pełni internetowej obsługi swojego konta. Konta w EnveloBank będzie można zakładać już od września.

22.08.2017
20:55
envelobank oferta
REKLAMA
REKLAMA

Nowa marka to tylko nowe opakowanie. Tak naprawdę konta obsługiwane będą przez Bank Pocztowy, który widocznie nie budzi pozytywnych skojarzeń wśród młodych ludzi. W pełni internetowa kampania reklamująca nową markę ma to zmienić. Ale zamiast analizować strategie marketingowe przejdźmy do konkretów.

EnveloBank: oferta dla młodych.

envelobank oferta class="wp-image-585894"

Podstawowym kontem oferowanym klientom EnveloBanku będzie rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, z dołączoną kartą debetową Visa. Opłata za plastik wynosić będzie 5 zł miesięcznie, jednak jest to tzw. opłata warunkowa, której klienci unikną bez większego wysiłku. Wystarczy, żeby co miesiąc na rachunek użytkownika wpływało 1000 zł i wykonywał on jedną transakcję w miesiącu. Po spełnieniu tych warunków korzystanie z konta staje się w zasadzie darmowe.

Na terenie kraju nie zapłacimy też ani złotówki za skorzystanie z dowolnego bankomatu. Jeśli chodzi natomiast o korzystanie z bankomatów za granicą, najbardziej opłaca się wykupienie abonament za całe 5 zł, żeby korzystać z nich bez obaw o dodatkowe koszty.

A co z płatnymi usługami? Każdy automatyczny przelew natychmiastowy kosztować będzie teoretycznie 5 zł. Teoretycznie, bo wystarczy że zlecenie wystawimy korzystając z aplikacji mobilnej, dzięki czemu będzie ono o połowę tańsze.

envelobank oferta class="wp-image-585892"

Aplikacja mobilna pozwoli na jeszcze jedną, bardzo fajną rzecz. Dzięki niej użytkownik będzie mógł zeskanować dowolną fakturę i tym samym przesłać ją do swojego systemu bankowości internetowej. Zeskanowane faktury zostaną automatycznie przekonwertowane do formatu zwykłego przelewu, a dodatkowo będzie można wysłać je od razu mailem do klienta.

Kolejnym, ciekawym rozwiązaniem, które ma przyciągnąć młodych ludzi do korzystania z oferty EnveloBanku ma być możliwość eksportu wydarzeń z kalendarza w aplikacji mobilnej do Kalendarza Google. Z opcji tej na pewno skorzysta jakiś procent freelancerów.

Programy lojalnościowe w EnveloBank są mało ekscytujące.

Klientom EnveloBanku na razie oferowane będą całe dwa programy tego typu. Pierwszy to stary dobry Visa Oferty, z którym zapewne mieliście już styczność. Drugi jest trochę ciekawszy. Jak przystało na własność Banku Pocztowego, EnveloBank oferować będzie swoim klientom program zwrotu gotówki za korzystanie z usług Poczty Polskiej.

„EnveloBonus za e-zakupy” pozwoli na odzyskanie 2 zł za każdą zarejestrowaną przesyłkę w Poczcie Polskiej. Wystarczy, że podamy jej numer. Program ten ma jednak swoje ograniczenia. W ciągu roku, w ten sposób będzie można odzyskać maksymalnie 200 zł.

Czego zabraknie w momencie debiutu EnveloBanku?

envelobank oferta class="wp-image-585895"

Lista jest dłuższa, niż Bank Pocztowy zapewne by sobie życzył. Po pierwsze, zabraknie systemu płatności BLIK. Wprowadzenie go jest w planach, ale nie stanie się to wcześniej, niż w II kw. 2018 r. Zapomnijcie też o kartach HCE, czy współpracy z usługą Android Pay. Osoby, które często wyjeżdżają za granicę na pewno rozczarowane będą też tym, że w EnveloBanku zabraknie obsługi produktów walutowych. Chociaż Bank Pocztowy zapewnia, że zarówno kantor, jak i konta walutowe w końcu zostaną udostępnione klientom EnveloBanku. Kiedy? „W późniejszym terminie”.

Kolejny bank w Polsce to świetna wiadomość dla konsumentów.

Startowa oferta EnveloBanku nie jest prawdopodobnie najbardziej korzystną ofertą bankową w Polsce. Nie znaczy to, że nie powinniście zainteresować się nowym graczem na rynku. W końcu w interesie Banku Pocztowego jest to, żeby do swojej nowej „usługi” przekonać jak największą liczbę klientów.

REKLAMA

Być może te bardziej atrakcyjne promocje związane z otworzeniem konta w EnveloBanku pojawią się jakiś czas później. Jeśli któraś z nich wyda nam się szczególnie atrakcyjna, na pewno o niej napiszemy.

*Grafiki jako pierwszy udostępnił serwis Bankier.pl

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA