REKLAMA

1285 zł - tyle kosztuje komplet niezbędnych przejściówek do nowego MacBooka Pro

Szykujesz się do zakupu nowego MacBooka Pro? Myślisz, że wydasz worek złotych monet i masz spokój? Ależ skąd! Pamiętaj, że czeka cię jeszcze zakup tony przejściówek, aby twój nowy MacBook Pro rozwinął skrzydła.

28.10.2016 06.06
MacBook Pro 2016 - wszystkie niezbędne adaptery
REKLAMA
REKLAMA

Apple zdecydowało się ogołocić nowe MacBooki Pro ze wszystkich złącz, nawet autorskiego MagSafe, zastępując je czterema portami USB C Thunderbolt 3. Niestety, jako że na palcach można policzyć peryferia, które wspierają nowy standard, ty póki co musisz wesprzeć się przejściówkami. Załóżmy więc, że chcesz być gotowy na każdą ewentualność. I oczywiście - jak przystało na godnego posiadacza sprzętu Apple, zaopatrzyć się w oficjalnym sklepie. Oto jakie czekają cię wydatki:

Adapter z Thunderbolt 2 na Thunderbolt 3: 249 zł

apple-adaptery-lol-5 class="wp-image-524872"

Bez tego nie możesz się obejść, jeśli np. kupiłeś ostatnio drogi interfejs audio z nadzieją, że użyjesz go z nowym MacBookiem Pro. I nadal możesz - Apple umożliwi ci to za jedyne 249 zł. Cóż, zawsze mniej, niż kupno nowego peryferium...

Zapasowy kabel do ładowania: 99 zł

apple-adaptery-lol-6 class="wp-image-524873"

Strzeżonego Pan Bóg strzeże... i tak dalej. Zapasowy kabel zawsze się przyda. To w końcu jedyne 99 zł., czymże jest ta kwota przy 22 tysiącach, które możesz wydać na nowego MacBooka Pro 15...

Czytnik kart SD: 229,95 zł

apple-adaptery-lol-7 class="wp-image-524874"

Aby podłączyć kartę SD, czyli podstawowy nośnik danych dla filmowców i fotografów, trzeba dołożyć do kwoty zakupu jedyne... 230 zł. Uff, dobrze, że tak tanio. A tak poważnie, zawsze można zdecydować się na drogę okrężną i podłączyć...

Adapter z USB C na USB A: 99 zł

apple-adaptery-lol-1 class="wp-image-524868"

Dzięki niemu podłączymy dowolne peryferium pracujące na starym standardzie. Będzie co prawda smutno zwisać z laptopa, ale chociaż zadziała...

Przewodowy Gigabit Ethernet: 159,95 zł

apple-adaptery-lol-2 class="wp-image-524869"

Łączność bezprzewodowa nie wszędzie jest możliwa, nie wszędzie też jest optymalna, jak chociażby na targach elektroniki, gdzie w press-roomach w 9 przypadkach na 10 wygodniej i szybciej jest się połączyć z Siecią kablem. Taki luksus będzie nas teraz kosztował jedyne 160 zł.

Podłączenie zewnętrznego ekranu przez VGA: 159,95 zł

apple-usb-c-vga class="wp-image-524877"

Jeśli chcemy podłączyć monitor starego typu lub projektor poprzez złącze analogowe, czeka nas wydatek rzędu 159,95 zł. Szkoda tylko, że Apple (na razie) nie pomyślało o starych złączach cyfrowych, bo podłączenie kabla HDMI to już większa gimnastyka.

Nowy MacBook i złącze HDMI? 159,95 zł za kabel HDMI-Thunderbolt 2 + Przejściówka za 249 zł

apple-hdmi-mdp class="wp-image-524875"

Póki co w sklepie Apple nie widać bezpośredniej przejściówki tudzież przewodu łączącego nowego MacBooka Pro z monitorami z gniazdem HDMI. Jeśli więc nadal chcesz używać starego monitora z nowym MacBookiem, a nie chcesz czekać, zostaje ci wysupłać jedyne... 410 zł.

Podłączenie iPhone'a 7 do nowego MacBooka Pro? Jedyne 129 zł

apple-lightning class="wp-image-524876"

Tak, tak. Pisałem już, że Apple w swojej całej "odwadze" jest cudownie wręcz niekonsekwentne. A zatem, aby podłączyć NOWEGO iPhone'a do NOWEGO MacBooka Pro, musisz wydać tylko 129 zł. Ale czymże jest ta kwota przy "odwadze" Apple.

Możesz też iść na całość. Monitor 4K z wbudowanym rozdzielaczem Thunderbolt 3: 3249 zł

MacBook Pro 2016 najlepiej zagra z takim monitorem. class="wp-image-524870"

To prawdopodobnie jedyne rozwiązanie, które uratuje wygląd twojego cennego, nowego MacBooka Pro. Jeśli zatem nie chcesz, by z nowego laptopa sterczała sterta kabli, zostaje ci tylko jedno - przygotować dodatkowe tysiące na zakup dedykowanego monitora.

A jeśli jednak wolisz przemęczyć się z przejściówkami, to sumując całe powyższe zestawienie, oprócz nowego MacBooka Pro czeka cię wydatek rzędu...  1285 zł. Nie tak drogo, prawda?

apple-adaptery-lol-4 class="wp-image-524871"

Przepraszam, ale robię to zestawienie i śmieję się w głos. Nawet moje koty uciekły do drugiego pokoju. Tak, tak, wiem, że można to rozwiązać taniej i pewnie za chwilę pojawią się alternatywne rozwiązania, tudzież niedrogie stacje dokujące. Ale na dzień premiery nowych MacBooków Pro sytuacja wygląda kuriozalnie.

REKLAMA

Brawo, Apple. "Odwagą" to muszą się wykazać twoi wyznawcy, żeby przyznać się innym ludziom, że naprawdę to łyknęli.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA